Plugins - wpForo Forum - Stable (latest release) - en to da_DK translation catalogue (1185 entries)

en:  Discussion Board
da_DK: Debatforum

en:  is enabled
da_DK: er slået til

en: %d Answer
da_DK: %d Svar

en: %d Answers
da_DK: %d Svar

en: %d times
da_DK: %d gange

en: %s Replies
da_DK: %s Svar

en: %s Reply
da_DK: %s Svar

en: %s access successfully added
da_DK: %s adgang godkendt

en: %s access successfully edited
da_DK: %s adgang redigeret

en: %s ago
da_DK: %s siden

en: %s and %s liked
da_DK: %s og %s syntes om

en: %s guests
da_DK: %s gæster

en: %s liked
da_DK: %s syntes om

en: %s, %s and %s liked
da_DK: %s, %s og %s syntes om

en: %s, %s, %s and %d people liked
da_DK: %s, %s, %s og %d brugere syntes om

en: (%d viewing)
da_DK: (%d læser)

en: --- Choose ---
da_DK: --- Vælg ---

en: 1 minute
da_DK: 1 minut

en: 15 seconds
da_DK: 15 sekunder

en: 2 minutes
da_DK: 2 minutter

en: 30 seconds
da_DK: 30 sekunder

en: 404 - Page not found
da_DK: 404 - Siden blev ikke fundet

en: 5 minutes
da_DK: 5 minutter

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your email address.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Skriv venligst din emailadresse:

en: <strong>ERROR</strong>: Sorry, that username is not allowed.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Desværre, det brugernavn er ikke tilladt.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Denne emailadresse er ikke korrekt.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Denne email er allerede registreret, vælg venligst en anden emailadresse.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered. Please choose another one.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Det brugernavn er allerede registreret. Vælg venligst et andet brugernavn.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Det brugernavn er ikke muligt, da det indeholder ugyldige tegn. Vælg venligst et andet brugernavn.

en: <strong>{member}</strong> has <strong>replied</strong> to a topic you started on the forum.
da_DK: <strong>{member}</strong> har <strong>svaret</strong> på et emne som du har startet i forummet.

en: <strong>{member}</strong> has <strong>replied</strong> to your post on the forum.
da_DK: <strong>{member}</strong> har <strong>svaret</strong> på dit indlæg i forummet.

en: API options reset successfully
da_DK: API indstillinger blev nulstillet

en: API options successfully updated
da_DK: API indstillinger blev opdateret

en: ASC
da_DK: stigende

en: About
da_DK: Om

en: About Me
da_DK: Om mig

en: Access add error
da_DK: Tilføj adgang fejl

en: Access delete error
da_DK: Fejl i sletningsadgang

en: Access edit error
da_DK: Fejl i redigeringsadgang

en: Access name
da_DK: Adgangs titel

en: Access names
da_DK: Adgangs titel

en: Access successfully deleted
da_DK: Adgang slettet

en: Account
da_DK: Konto

en: Action Required!
da_DK: Handling er nødvendig!

en: Activate
da_DK: Aktiver

en: Active
da_DK: Aktiv

en: Active Theme
da_DK: Aktiv tema

en: Activity
da_DK: Aktivitet

en: Add New
da_DK: Tilføj ny

en: Add New Category or Forum
da_DK: Tilføj ny kategori eller et nyt forumemne

en: Add New Forum Access
da_DK: Tilføj ny forum adgang

en: Add New Language
da_DK: Tilføj ny sprog

en: Add Reply
da_DK: Tilføj et svar

en: Add Topic error: No forum selected
da_DK: Emneoprettelse fejl: Intet forum valgt

en: Add Usergroup to synch
da_DK: Tilføj brugergruppe til synkronisering

en: Add a comment
da_DK: Tilføj en kommentar

en: Add a new Forum in this Category
da_DK: Tilføj et nyt forum i denne kategori

en: Add a new Subforum
da_DK: Tilføj et nyt underforum

en: Add topic
da_DK: Tilføj et emne

en: Additional Options
da_DK: Yderligere indstillinger

en: Addons
da_DK: Tilføjelser

en: Admin
da_DK: Administrator

en: Admin Control Panel
da_DK: Administrations kontrolpanel

en: Advanced Attachments
da_DK: Avancerede vedhæftninger

en: Advanced Attachments Size
da_DK: Avancerede vedhæftningsstørrelse

en: After registration you will receive an email confirmation with a link to set a new password
da_DK: Når du har registreret dig, vil du modtage en bekræftelsesmail med et link til at vælge et kodeord.

en: All
da_DK: Alle

en: All Checked topics successfully deleted
da_DK: Alle afmærkede emner er slettet

en: All Users
da_DK: Alle brugere

en: All forum topics
da_DK: Alle emner

en: All sub-forums, topics and replies will be attached to selected forum. Layout will be inherited from this forum.
da_DK: Alle under-fora, emner og svar vil blive knyttet til valgte forum. Layout vil være det samme i det slettede forum

en: Allow Delete Own Topic for
da_DK: Tillad at slette eget emne

en: Allow Delete Own post for
da_DK: Tillad sletning af eget indlæg

en: Allow Edit Own Post for
da_DK: Tillad redigering af eget indlæg

en: Allow Edit Own Topic for
da_DK: Tillad redigering af eget emne

en: Allow Member Signature
da_DK: Tillad medlems signatur

en: Allow extra HTML tags
da_DK: Tillad ekstra HTML tags

en: Allowed file types: %s
da_DK: Tilladte filtyper: %s

en: Also used as Secondary Usergroup
da_DK: Også brugt som sekundær brugergruppe

en: Anonymous
da_DK: Anonym

en: Answer
da_DK: Svar

en: Answer to
da_DK: Svar til

en: Answers
da_DK: Svar

en: Antispam options reset successfully
da_DK: Antispam indstillinger blev nulstillet

en: Any Date
da_DK: Alle datoer

en: Apply
da_DK: Tilføj

en: Are you sure you want to DELETE this item?
da_DK: Er du sikker på at du vil slette dette emne?

en: Are you sure you want to delete this file?
da_DK: Er du sikker på at du ønsker at slette denne fil?

en: Are you sure you want to delete this forum?
da_DK: Er du sikker på at du vil slette dette forum?

en: Are you sure you want to delete this theme files?
da_DK: Er du sikker på at du vil slette dette tema og alle filerne?

en: Are you sure you want to permanently delete this file?
da_DK: Er du sikker på at du vil slette denne fil permanent?

en: Are you sure you want to remove this access set? Usergroups which attached to this access will lost all forum permissions.
da_DK: Er du sikker på at du vil fjerne denne adgang? Brugergrupper som knyttet til denne adgang vil mistet alle forumtilladelser.

en: Are you sure you want to reset all settings and style colors to default?
da_DK: Er du sikker på at du vil nulstille alle tema farverne til det oprindelige?

en: Are you sure you wanted to do that?
da_DK: Er du sikker på at du ønsker at gøre dette?

en: Ascending order
da_DK: Stigende rækkefølge

en: Ask a question
da_DK: Stil et spørgsmål

en: Attach file:
da_DK: Vedhæft fil:

en: Attachment
da_DK: Vedhæftet

en: Attachment removed
da_DK: Vedhæftning fjernet

en: Attachments
da_DK: Fil vedhæftelser

en: Attachments Size
da_DK: Vedhæftelses størrelse

en: Attribute all content to:
da_DK: Tildel alt indhold til:

en: Author Email
da_DK: Forfatter Email

en: Author Name
da_DK: Forfatter navn

en: Autofilter by current forum
da_DK: Autofiltre nuværende forum

en: Available
da_DK: Tilgængelig

en: Avatar image is too big maximum allowed size is %s
da_DK: Avatar billede er for stort. Billedet må højst være %s

en: Avatars Size
da_DK: Avatar størrelse

en: Awaiting moderation
da_DK: Afventer moderator

en: Badge Icon
da_DK: Emblem ikon

en: Ban user when spam is suspected
da_DK: Bortvis bruger mistænkt for spam

en: Banned
da_DK: Bortvist

en: Blog Comments
da_DK: Blog kommentarer

en: Blog Posts
da_DK: Blog indlæg

en: Board Statistic
da_DK: Forum statistik

en: Bottom
da_DK: Nederst

en: Bulk Actions
da_DK: Masse aktion

en: Button
da_DK: Knap

en: By disabling this option you can exclude forum administrators from topic viewers list.
da_DK: Ved at slå denne indstilling fra, kan du ekskludere administratorer fra listen over besøgende.

en: Can add tags
da_DK: Kan tilføje tags

en: Can attach file
da_DK: Kan vedhæfte filer

en: Can close topic
da_DK: Kan lukke emner

en: Can create topic
da_DK: Kan oprette emne

en: Can delete own reply
da_DK: Kan slette egne svar

en: Can delete own topic
da_DK: Kan slette egne emner

en: Can delete replies
da_DK: Kan slette svar

en: Can delete topic
da_DK: Kan slette emne

en: Can edit own replay
da_DK: Kan redigere egne svar

en: Can edit own reply
da_DK: Kan redigere egne svar

en: Can edit own topic
da_DK: Kan redigere egne emner

en: Can edit replies
da_DK: Kan rediger svar

en: Can edit topic
da_DK: Kan redigere emne

en: Can enter topic
da_DK: Kan tilføje emne

en: Can like
da_DK: Kan syntes om

en: Can move topic
da_DK: Kan flytte emner

en: Can post reply
da_DK: Kan svare på indlæg

en: Can report
da_DK: Kan anmelde

en: Can set own topic answered
da_DK: Kan markere egne emner som besvaret

en: Can set own topic private
da_DK: Kan gøre egne emner private

en: Can set own topic solved
da_DK: Kan marker eget emne løst

en: Can set topic answered
da_DK: Kan markere emne som besvaret

en: Can set topic private
da_DK: Kan gøre emner private

en: Can set topic solved
da_DK: Kan marker emne løst

en: Can set topic sticky
da_DK: Kan fastholde emner i top

en: Can subscribe
da_DK: Kan abonnere

en: Can view forum
da_DK: Kan se forum

en: Can view private topic
da_DK: Kan se private emner

en: Can view replies
da_DK: Kan se svar

en: Can view topic
da_DK: Kan se emne

en: Can vote
da_DK: Kan stemme

en: Can't add forum
da_DK: Kan ikke tilføje et forum

en: Can't add new language
da_DK: Kan ikke tilføje et nyt sprog

en: Can't delete this Usergroup
da_DK: Kan ikke slette brugergruppen

en: Can't send confirmation email
da_DK: Kan ikke sende godkendelses mail

en: Can't send report email
da_DK: Kan ikke sende anmeldelses mail

en: Can't subscribe to this item
da_DK: Emnet kan ikke tilmeldes

en: Can't write a post: This topic is closed
da_DK: Der kan ikke skrives indlæg: Emnet er lukket

en: Can`t upload file
da_DK: Der kan ikke uploades filer

en: Cancel
da_DK: Fortryd

en: Cannot update forum hierarchy
da_DK: Kan ikke opdatere forum rækkefølgen

en: Cannot update post data
da_DK: Kan ikke opdatere indlægs data

en: Categories and Forums
da_DK: Kategorier og fora

en: Category Layout
da_DK: Kategori layout

en: Change password
da_DK: Ændre brugerkode

en: Choose Target Forum
da_DK: Vælg ønsket forum

en: Clean Up
da_DK: Ryd op

en: Cleanup options reset successfully
da_DK: Oprydningsindstillinger er blevet nulstillet

en: Clear
da_DK: Slet alt

en: Click to delete Blue marked files
da_DK: Tryk her for at slette markerede filer

en: Click to open forum privacy policy below
da_DK: Klik for at åbne forummets privatlivspolitik nedenunder

en: Click to open forum rules below
da_DK: Tryk for at åbne forum reglerne nedenunder

en: Closed
da_DK: Lukket

en: Closed Topics
da_DK: Lukkede emner

en: Collapsed
da_DK: Lukket

en: Color
da_DK: Farve

en: Colors Documentation
da_DK: Dokumentation for farver

en: Comma separated email addresses of forum administrators to get forum notifications. For example post report messages.
da_DK: Komma separeret email adresser på forummets administratorer for at få forum underretninger. For eksempel rapport beskeder.

en: Comments
da_DK: Kommentarer

en: Complete!
da_DK: Fuldført!

en: Confirm my subscription
da_DK: Godkend min tilmeldelse

en: Contact Information
da_DK: Kontaktinformation

en: Contact Us
da_DK: Kontakt os

en: Contact the forum administrator
da_DK: Kontakt en administrator

en: Copied
da_DK: Kopieret

en: Could not be unsubscribe from this item
da_DK: Kunne ikke afmelde fra dette emne

en: Could not write file %s
da_DK: Kunne ikke gemme til filen %s

en: Create Account
da_DK: Opret konto

en: Create New Topic
da_DK: Opret nyt emne

en: Created Date
da_DK: Oprettelsesdato

en: Created by %s
da_DK: Lavet af %s

en: Current Layout of this Category
da_DK: Nuværende layout for denne kategori

en: Current Layout of this Forum (inherited from parent category)
da_DK: Nuværende layout for forummet (arvet fra forældrekategori)

en: Current active theme
da_DK: Aktivt tema

en: Currently viewing this topic %s %s %s.
da_DK: Nuværende læsere af dette emne %s %s %s.

en: Custom
da_DK: Tilpasset

en: Custom Authorization URLs
da_DK: Brugerdefineret godkendelses URL

en: Custom CSS Code
da_DK: Tilpasset CSS kode

en: Custom Title
da_DK: Titel

en: Custom URL
da_DK: Brugerdefineret URL

en: Customer
da_DK: Kunde

en: DESC
da_DK: faldende

en: DO NOT DELETE WPFORO PAGE!!!
da_DK: SLET IKKE WPFORO SIDE!!!

en: Dark
da_DK: Mørk

en: Dashboard
da_DK: Kontrolpanel

en: Dashboard - Can delete member
da_DK: Kontrolpanel - Kan slette medlemmer

en: Dashboard - Can edit member
da_DK: Kontrolpanel - Kan rediger medlemmer

en: Dashboard - Manage Forums
da_DK: Kontrolpanel - Håndter forums

en: Dashboard - Manage Members
da_DK: Kontrolpanel - Håndter medlemmer

en: Dashboard - Manage Phrases
da_DK: Kontrolpanel - Håndter udtryk

en: Dashboard - Manage Settings
da_DK: Kontrolpanel - Håndter indstillinger

en: Dashboard - Manage Themes
da_DK: Kontrolpanel - Håndter temaer

en: Dashboard - Manage Tools
da_DK: Kontrolpanel - Håndter værktøjer

en: Dashboard - Manage Usergroups
da_DK: Kontrolpanel - Håndter brugergrupper

en: Dashboard - Moderate Topics & Posts
da_DK: Kontrolpanel - Moderer emner & indlæg

en: Dashboard Menu Position
da_DK: Kontrolpanel menu position

en: Data merging error
da_DK: Data merging fejl

en: Database Tables
da_DK: Database tabeller

en: Date
da_DK: Dato

en: Debug Information
da_DK: Debug information

en: Default
da_DK: Standard

en: Default Attachments Size
da_DK: Standard vedhæftningsstørrrelse

en: Delete
da_DK: Slet

en: Delete All
da_DK: Slet alt

en: Delete All Caches
da_DK: Slet alle caches

en: Delete Chosen Usergroup And Join Users To Other Usergroup
da_DK: Slet valgte bruger-gruppe og indsæt brugerne i en anden bruger-gruppe

en: Delete Chosen Usergroup And Users
da_DK: Slet valgte bruger-grupper og brugere

en: Delete Inactive Users
da_DK: Slet inaktive brugere

en: Delete Phrase Cache
da_DK: Slet sætnings cache

en: Delete User
da_DK: Slet bruger

en: Delete User Cache
da_DK: Slet bruger cache

en: Delete all wpForo content.
da_DK: Slet alt wpForo indhold.

en: Delete this file
da_DK: Slet denne fil

en: Delete this item
da_DK: Slet dette emne

en: Delete this usergroup
da_DK: Slet denne bruger-gruppe

en: Deleted
da_DK: Slettet

en: Deleted Successfully!
da_DK: Slettet

en: Descending order
da_DK: Faldende rækkefølge

en: Details | Buy
da_DK: Detaljer | Køb

en: Directory
da_DK: Mappe

en: Disable
da_DK: Deaktiver

en: Discussion Board
da_DK: Debatforum

en: Dismiss
da_DK: Afvis

en: Dismiss and never show again
da_DK: Fjern og vis aldrig igen

en: Dismiss this notice.
da_DK: Afvis denne besked

en: Display Admins with Topic Viewers
da_DK: Vis administratorer med besøgende

en: Display Avatars
da_DK: Vis avatars

en: Display Name
da_DK: Vis navn

en: Display Post Editing Information
da_DK: Vis redigeringsinformation for indlæg

en: Display Topic Editing Information
da_DK: Vis redigeringsinformation for emne

en: Display User Data
da_DK: Vis Bruger Data

en: Display on Members List
da_DK: Vis på brugerliste

en: Display with Avatars
da_DK: Vis med avatars

en: Do you really want to reset options?
da_DK: Er du sikker på at du vil nulstille indstillingerne?

en: Doesn't exists
da_DK: Eksisterer ikke

en: Done!
da_DK: Udført!

en: Download
da_DK: Hent

en: ERROR: invalid_username. Sorry, that username is not allowed. Please insert another.
da_DK: FEJL: invalid_username. Beklager, dette brugernavn er ikke tilladt. Prøv venligst et andet.

en: Edit
da_DK: Rediger

en: Edit Post
da_DK: Rediger indlæg

en: Edit Topic
da_DK: Rediger emne

en: Edit this usergroup
da_DK: Rediger denne bruger-gruppe

en: Edited:
da_DK: Redigeret:

en: Email address exists. Please insert another.
da_DK: Mail adressen findes allerede i vores database, indtast venligst en anden

en: Email confirm error
da_DK: Email bekræftelsesfejl

en: Email has been confirmed
da_DK: Emailen er blevet bekræftet

en: Email has been sent
da_DK: Email er sendt

en: Email options reset successfully
da_DK: Email indstillinger blev nulstillet

en: Enable
da_DK: Aktiver

en: Enable Avatars
da_DK: Aktiver avatar

en: Enable Custom Avatars
da_DK: Aktiver bruger avatar

en: Enable Debug Mode
da_DK: Aktiver debug mode

en: Enable HTML Cache
da_DK: Slå HTML cache til

en: Enable Member Cache
da_DK: Aktiver medlems cache

en: Enable Member Rating
da_DK: Aktiver medlems rating

en: Enable Member Rating Titles
da_DK: Aktiver medlems rating titel

en: Enable Memory Cache
da_DK: Slå hukommelses cache til

en: Enable Object Cache
da_DK: Slå objekt cache til

en: Enable Options Cache
da_DK: Slå objekt cache til

en: Enable Output Buffer
da_DK: Slå output buffer til

en: Enable RSS Feed
da_DK: Aktiver RSS Feed

en: Enable Reputation Badges for selected usergroups
da_DK: Aktiver omdømme emblem for valgte bruger grupper

en: Enable Reputation Titles for selected usergroups
da_DK: Aktiver omdømme titel for valgte bruger grupper

en: Enable Subscription Confirmation
da_DK: Aktiver abonnement bekræftelse

en: Enable Topic Tags
da_DK: Slå emne tags til

en: Enable User Registration
da_DK: Slå bruger registrering til

en: Enable WordPress Date/Time Format
da_DK: Benyt WordPress dato/tids-format

en: Enable this option to be able manage forum attachments in Dashboard > Media > Library admin page.
da_DK: Slå denne indstilling til for at kunne administrere forum vedhæftninger i Kontrolpanel > Medier > Bibliotek på admin siden.

en: Enable wpForo Font-Awesome Lib
da_DK: Aktiver wpForo Font-Awesome Lib

en: Enable wpForo SEO for Meta Tags
da_DK: Aktiver wpForo SEO til overskrifts tags

en: Enable wpForo SEO for Meta Titles
da_DK: Aktiver wpForo SEO for overskrifter

en: Enable wpForo Spam Control
da_DK: Slå wpForo spam kontrol til

en: Enter description here . . .
da_DK: Indtast beskrivelse her

en: Enter forum title here
da_DK: Indtast forum titel her

en: Enter title here
da_DK: Indtast titel her

en: Error Logs
da_DK: Fejl logs

en: Error: Forum is not found
da_DK: Fejl: Forum ikke fundet

en: Error: No topic selected
da_DK: Fejl: Intet emne valgt

en: Error: Topic is not found
da_DK: Fejl: Emne ikke fundet

en: Error: please insert some text to report.
da_DK: Fejl: Der skal skrives en besked for at sende anmeldelsen

en: Errors & Issues
da_DK: Fejl

en: Exclude page URLs
da_DK: Ekskluder side URLs

en: Expanded
da_DK: Udvidet

en: Extend your forum with wpForo addons
da_DK: Udvid dit forum med wpForo udvidelser

en: Extended Layout - Intro posts
da_DK: Udvidet layout - Intro indlæg

en: Extended Layout - Intro topics
da_DK: Udvidet layout - Intro emner

en: Extended Layout - Number of intro posts
da_DK: Udvidet layout - Antal af intro indlæg

en: Extended Layout - Number of intro topics
da_DK: Udvidet layout - Antal af intro emner

en: FROM Email Address
da_DK: FRA email adresse

en: FROM Name
da_DK: FRA navn

en: Facebook API Configuration
da_DK: Konfiguration af Facebook API

en: Facebook Login
da_DK: Facebook Logind

en: Facebook Login Information
da_DK: Facebook Login Informationer

en: Failed to write file to disk
da_DK: FEJL: Kan ikke skrive til disken

en: Features
da_DK: Komponenter

en: Features reset successfully
da_DK: Features blev nulstillet

en: Features successfully updated
da_DK: Feature opdateret

en: Features successfully updated, but previous value not changed
da_DK: Funktioner opdateret, men tidligere værdier er ikke ændret

en: File type is not allowed
da_DK: Filtypen er ikke tilladt

en: File upload stopped by extension
da_DK: Fil upload blev stoppet af en udvidelse

en: Filter by Usergroups
da_DK: Filtrer efter brugergruppe

en: Filter by forums
da_DK: Filtre på forums

en: Find Posts by User
da_DK: Find indlæg via bruger

en: Find Topics Started by User
da_DK: Find emner startet af bruger

en: Find Topics by Tags
da_DK: Find emner med hjælp af tags

en: Find a member
da_DK: Find medlem

en: First post and replies
da_DK: Første indlæg og svar

en: Font Sizes
da_DK: Font størrelse

en: Font-awesome Icon
da_DK: Font-awesome ikon

en: Forgot Your Password?
da_DK: Glemt kodeord?

en: Form name not found
da_DK: Form navn ikke fundet

en: Form template not found
da_DK: Form skabelon ikke fundet

en: Forum (topic list)
da_DK: Forum (emne liste)

en: Forum - Login
da_DK: Forum - Log ind

en: Forum - Page Not Found
da_DK: Forum - Siden blev ikke fundet

en: Forum - Registration
da_DK: Forum - Registrering

en: Forum - Secondary Usergroups
da_DK: Forum - Sekundære brugergrupper

en: Forum - User Timezone
da_DK: Forum - Bruger tidszone

en: Forum - Usergroup
da_DK: Forum - Brugergruppe

en: Forum Accesses
da_DK: Forum adgang

en: Forum Admin Email Addresses
da_DK: Forum admin email adresser

en: Forum Admins email addresses
da_DK: Forum administratorers email adresser

en: Forum Base URL successfully updated
da_DK: Forum URL opdateret

en: Forum Color
da_DK: Forum farve

en: Forum Color Styles
da_DK: Forum farve

en: Forum Dashboard
da_DK: Forum kontrolpanel

en: Forum Description
da_DK: Forum beskrivelse

en: Forum Home
da_DK: Forumets forside

en: Forum ID is not detected
da_DK: Forum ID blev ikke fundet

en: Forum Icon
da_DK: Forum ikon

en: Forum Icons
da_DK: Forum ikoner

en: Forum Language
da_DK: Forum sprog

en: Forum Maintenance
da_DK: Forumet er i vedligeholdelsestilstand

en: Forum Members
da_DK: Forum Medlemmer

en: Forum Members List
da_DK: Forum medlems liste

en: Forum Options
da_DK: Forum indstillinger

en: Forum Page ID
da_DK: Forum Side ID

en: Forum Page Slugs (URL Paths)
da_DK: Forum Side Slugs (URL Sti)

en: Forum Posts
da_DK: Forum indlæg

en: Forum Profile
da_DK: Forum Profil

en: Forum SEO Description
da_DK: Forum SEO Beskrivelse:

en: Forum Settings
da_DK: Forum indstillinger

en: Forum Slug
da_DK: Forum kort titel

en: Forum Statistics
da_DK: Forum Statistik

en: Forum Themes
da_DK: Forum temaer

en: Forum Title
da_DK: Forum titel

en: Forum Tools
da_DK: Forum værktøjer

en: Forum and Topic subscription with double opt-in/confirmation system.
da_DK: Forum og Emne abonnement med dobbelt opt-in / bekræftelse system.

en: Forum contains no unread posts
da_DK: Forummet indeholder ingen ulæste indlæg

en: Forum contains unread posts
da_DK: Forummet indholder ulæste indlæg

en: Forum database is not updated properly. Please click the button below for further instruction.
da_DK: Forum databasen er ikke korrekt opdateret. Klik på knappen nedenunder for yderligere hjælp.

en: Forum deleting error
da_DK: Fejl ved sletning af forum

en: Forum hierarchy successfully updated
da_DK: Rækkefølgen i forumet er opdateret

en: Forum is empty
da_DK: Forum er tom

en: Forum is successfully merged
da_DK: Forum er synkroniseret

en: Forum merging error
da_DK: Fejl ved synkronisering af forum

en: Forum options reset successfully
da_DK: Forum indstillinger blev nulstillet

en: Forum options successfully updated
da_DK: Indstillingerne for forumet er opdateret

en: Forum options successfully updated, but previous value not changed
da_DK: Forumfunktioner er opdateret, men tidligere værdier er ikke ændret

en: Forum successfully updated
da_DK: Forumet er opdateret

en: Forum title / link
da_DK: Forum titel / link

en: Forum update error
da_DK: Fejl ved opdateringen af forumet

en: Forums
da_DK: Fora

en: Forums RSS Feed
da_DK: RSS Feed for forumet

en: Fresh Installation
da_DK: Frisk installation

en: From Email Address
da_DK: Fra email adresse

en: From Name
da_DK: Fra navn

en: Front - Can have signature
da_DK: Forside - Kan oprette signatur

en: Front - Can upload avatar
da_DK: Forside - Kan uploade avatar

en: Front - Can view avatars
da_DK: Forside - Kan se avatar

en: Front - Can view member about me
da_DK: Forside - Kan se medlemmers om mig

en: Front - Can view member custom title
da_DK: Forside - Kan se medlemmers brugerdefinerede titel

en: Front - Can view member email
da_DK: Forside - Kan se medlemmers email

en: Front - Can view member location
da_DK: Forside - Kan se medlemmers placering

en: Front - Can view member occupation
da_DK: Forside - Kan se medlemmers beskæftigelse

en: Front - Can view member reg. date
da_DK: Forside - Kan se medlemmers oprettelses dato

en: Front - Can view member reputation
da_DK: Forside - Kan se medlemmers omdømme

en: Front - Can view member signature
da_DK: Forside - Kan se medlemmers signatur

en: Front - Can view member social networks
da_DK: Forside - Kan se medlemmers sociale netværk

en: Front - Can view member title
da_DK: Forside - Kan se medlemmers titel

en: Front - Can view member username
da_DK: Forside - Kan se medlemmers brugernavne

en: Front - Can view member website
da_DK: Forside - Kan se medlemmers hjemmeside

en: Front - Can view members
da_DK: Forside - Kan se medlemmer

en: Front - Can view profiles
da_DK: Forside - Kan se profiler

en: Front - Can write PM
da_DK: Forside - Kan skrive private beskeder

en: Front-end Phrases
da_DK: Front-end sætninger

en: Full Badge
da_DK: Fuld emblem

en: Full access
da_DK: Fuld adgang

en: Function wpforo_thread_reply() not found.
da_DK: Funktion wpforo_thread_reply() ikke fundet.

en: GDPR Key Changes
da_DK: GDPR ændringer

en: General
da_DK: Generelt

en: General Information
da_DK: Generel information

en: General options reset successfully
da_DK: Generelle indstillinger blev nulstillet

en: General options successfully updated
da_DK: Generelle indstillinger er opdateret

en: Google reCAPTCHA data are not submitted
da_DK: Google reCAPTCHA data er ikke indtastet

en: Grey
da_DK: Grå

en: Group
da_DK: Gruppe

en: Guest
da_DK: Gæst

en: Guests
da_DK: Gæster

en: Help wpForo to grow, show plugin info
da_DK: Hjælp wpForo med at vokse ved at vise plugin info

en: Hide Replies
da_DK: Skjul svar

en: I agree
da_DK: Jeg accepterer

en: I agree to receive an email confirmation with a link to set a password.
da_DK: Jeg accepterer at modtage en bekræftelsesmail med et link til at vælge kodeord.

en: I agree to receive email
da_DK: Jeg godkender modtagelsen af email

en: I agree to these rules
da_DK: Jeg acceptere disse regler

en: I allow to create an account and send confirmation email.
da_DK: Jeg godkender at lave en bruger og modtage en bekræftelsesmail.

en: I allow to create an account based on my Facebook public profile information and send confirmation email.
da_DK: Jeg tillader at der bliver lavet en bruger baseret på min offentlige Facebook profil og at der bliver sendt en bekræftelsesmail.

en: I couldn't understand how to make it work
da_DK: Jeg kunne ikke få det til at virke

en: I didn't like plugin design
da_DK: Jeg kan ikke lide designet af dette plugin

en: I do not agree to these rules. Take me away from here.
da_DK: Jeg acceptere ikke disse regler. Før mig venligst væk herfra.

en: I do not agree. Take me away from here.
da_DK: Jeg acceptere ikke. Før mig venligst væk herfra.

en: I found a better plugin
da_DK: Jeg fandt et bedre plugin

en: I got it, please dismiss this message
da_DK: Forstået, fjern venligst denne besked

en: I have read and agree to %s privacy policy.
da_DK: Jeg har læst og accepterer %s privatlivspolitik.

en: I have read and agree to %s privacy policy. For more information, please check our privacy policy, where you'll get more info on where, how and why we store your data.
da_DK: Jeg har læst og accepterer %s privatlivspolitiken. Tjek venligst vores privatlivspolitik for yderligere information omkring hvor, hvordan og hvorfor vi gemmer dine data.

en: I have read and agree to abide by the %s.
da_DK: Jeg har læst og accepterer %s.

en: I have read and agree to the
da_DK: Jeg har læst og accepterer

en: I have read and agree to the %s.
da_DK: Jeg har læst og accepterer %s.

en: IMPORTANT!
da_DK: VIGTIGT!

en: IMPORTANT! Uninstall is not a simple deactivation action. This action will permanently remove all forum data (forums, topics, replies, attachments...) from database. Please backup database before this action, you may need this forum data in future. If you are sure that you want to delete all forum data please confirm. If not, just cancel it, then you can deactivate this plugin, that will not remove forum data.
da_DK: VIGTIG! At afinstallere er ikke en simpel deaktiveringshandling. Denne handling vil permanent fjerne alle forum data (fora, emner, svar, vedhæftede filer ...) fra databasen. Foretag venligst en backup af databasen før du udfører denne handling, du kan jo få brug for disse forum data i fremtiden. Hvis du er helt sikker på, at du vil slette alle forum-data skal du bekræfte. Hvis ikke, bare annullere, så kan du deaktivere dette plugin, det fjerner ingen data.

en: IMPORTANT: wpForo can't work with default permalink, please change permalink structure
da_DK: VIGTIGT:: wpForo virker ikke med standard permalink, vær venlig at ændre permalink strukturen

en: Icon
da_DK: Ikon

en: If you got some issue with wpForo, please enable this option before asking for support, this outputs hidden important information to help us debug your issue.
da_DK: Hvis du har nogle spørgsmål med wpForo bedes du aktivere denne indstilling, før du beder om support til dette plugin, skjulte vigtige oplysninger hjælper os med at løse dit problem.

en: If you want to delete this forum and keep its sub-forums, topics and replies, please select a new target forum in dropdown below
da_DK: Hvis du vil slette dette forum men beholde dine sub-fora, emner og svar, skal du vælge et nyt mål forum i drop down nedenfor

en: Illegal character in username.
da_DK: Ulovlig tegn i brugernavn

en: Important Tips
da_DK: Vigtige tips

en: Inactive
da_DK: Ikke aktiv

en: Incorrect file format. Allowed formats: jpeg, jpg, png, gif.
da_DK: Forkert fil format. Tilladte fil formater: jpeg, jpg, png, gif

en: Insert Forum Attachments to Media Library
da_DK: Indsæt forum vedhæftninger i medie biblioteket

en: Insert link
da_DK: Indsæt link

en: Insert member name or email
da_DK: Indtast medlemmets navn eller email

en: Insert your Email address.
da_DK: Indtast din email adresse

en: Install
da_DK: Installere

en: Installed
da_DK: Installeret

en: Invalid Email address
da_DK: Ugyldig email adresse

en: Invalid User
da_DK: Ugyldig bruger

en: Invalid request!
da_DK: Ugyldig anmodning

en: Invalid request.
da_DK: Ugyldig forespørgsel

en: It's not what I was looking for
da_DK: Det var ikke det jeg ledte efter

en: Items
da_DK: Emner

en: Join Us!
da_DK: Bliv medlem!

en: Joined
da_DK: Tilmeldt

en: Language XML file
da_DK: Sprog XML fil

en: Last 24 hours
da_DK: Sidste 24 timer

en: Last 3 Months
da_DK: Sidste 3 måneder

en: Last 6 Months
da_DK: Sidste 6 måneder

en: Last Active
da_DK: Sidste aktive

en: Last Login
da_DK: Sidste login

en: Last Month
da_DK: Sidste måned

en: Last Post
da_DK: Sidste indlæg

en: Last Post Info
da_DK: Sidste indlægs info

en: Last Week
da_DK: Sidste uge

en: Last Year ago
da_DK: Sidste år

en: Last post by %s
da_DK: Sidste indlæg af %s

en: Last reply by %s
da_DK: Sidste svar af %s

en: Latest Post
da_DK: Seneste indlæg

en: Leave a comment
da_DK: Tilføj en kommentar

en: Leave a reply
da_DK: Skriv et svar

en: Length must be between 3 characters and 15 characters.
da_DK: Skal være mellem 3 til 15 tegn langt.

en: Length must be between 3 characters and 30 characters.
da_DK: Længden skal være mellem 3 og 15 tegn

en: Level
da_DK: Niveau

en: Light
da_DK: Lys

en: Liked
da_DK: Syntes om

en: Liked Posts
da_DK: Indlæg jeg syntes godt om

en: Limit Per Topic
da_DK: Begrænsning pr. emne

en: Link Text
da_DK: Link tekst

en: Link to the post
da_DK: Henvis til indlæg

en: Load More Topics
da_DK: Indlæs flere emner

en: Location
da_DK: Lokalikation

en: Login
da_DK: Log ind

en: Login URL
da_DK: Log ind URL

en: Logout
da_DK: Log ud

en: Lost Password URL
da_DK: Glemt brugerkode URL

en: Lost your password?
da_DK: Glemt din brugerkode?

en: Main Category
da_DK: Hovedkategori

en: Mark all read
da_DK: Marker alle som læst

en: Maximum Number of Tags per Topic
da_DK: Maksimum antal af tags pr. emne

en: Maximum allowed file size is
da_DK: Maks. tilladte filstørrelse er

en: Maximum allowed file size is %s MB
da_DK: Maksimal filstørrelse er %s MB

en: Maximum upload file size
da_DK: Maks fil upload størrelse

en: Member
da_DK: Medlem

en: Member Activity
da_DK: Medlems aktivitet

en: Member Information
da_DK: Medlems information

en: Member Profile
da_DK: Medlems profil

en: Member Rating
da_DK: Medlems rating

en: Member Rating Badge
da_DK: Medlems rating emblem

en: Member Reputation
da_DK: Medlems omdømme

en: Member Title
da_DK: Medlems titel

en: Member information
da_DK: Medlemsinformation

en: Member options reset successfully
da_DK: Medlems indstillinger blev nulstillet

en: Member options successfully updated
da_DK: Medlems indstillinger er opdateret

en: Member options successfully updated, but previous value not changed
da_DK: Medlems indstillinger er opdateret, men værdier er ikke ændret

en: Members
da_DK: Medlemmer

en: Members Online
da_DK: Medlemmer online

en: Members URL structure
da_DK: Medlemmers URL struktur

en: Members not found
da_DK: Der blev ikke fundet nogen medlemmer

en: Merge
da_DK: Sammenflet

en: Message Body
da_DK: Besked body

en: Message has been sent
da_DK: Beskeden er sendt

en: Messages
da_DK: Beskeder

en: Meta Description
da_DK: Meta beskrivelse

en: Min Number of Posts
da_DK: Min antal indlæg

en: Misc options reset successfully
da_DK: Ekstra indstillinger er blevet nulstillet

en: Missing a temporary folder
da_DK: Der mangler en midlertidig mappe

en: Missing fields:
da_DK: Manglende felter:

en: Missing keys:
da_DK: Manglende nøgler:

en: Moderator
da_DK: Ordstyrer

en: Moderator access
da_DK: Ordstyrer adgang

en: Modified Date
da_DK: Redigeringsdato

en: More
da_DK: Mere

en: More info
da_DK: Mere information

en: More information about
da_DK: Mere information om

en: Most Commented
da_DK: Flest kommentarer

en: Most Voted
da_DK: Flest Stemmer

en: Move
da_DK: Flyt

en: Move Reply
da_DK: Flyt svar

en: Move Topic
da_DK: Flyt emne

en: Must be minimum 6 characters.
da_DK: Skal være min. 6 tegn

en: My Profile
da_DK: Min profil

en: NO
da_DK: NEJ

en: NOTE: If you're going to add widgets in this sidebar, please use 'Full Width' template for wpForo index page to avoid sidebar duplication.
da_DK: NOTE: Hvis du vil tilføje widgets i denne sidebar, skal du bruge 'Fuld bredde' skabelon til wpForos indeksside at undgå dubletter i sidebaren.

en: New
da_DK: Ny

en: New Addons for Your Forum!
da_DK: Nye udvidelser til dit forum!

en: New Forum
da_DK: Nyt forum

en: New Notification
da_DK: Ny meddelelse

en: New Passwords do not match
da_DK: FEJL: brugerkoderne er ikke ens

en: New Phrase
da_DK: Nyt udtryk

en: New Registered User
da_DK: Ny bruger registreret

en: New Topic Forum
da_DK: Nyt emne i forumet

en: New Topic Title
da_DK: Ny emneoverskrift

en: New User Group
da_DK: Ny brugergruppe

en: New Usergroup
da_DK: Ny brugergruppe

en: New language successfully added and changed wpforo language to new language
da_DK: Nyt sprog er tilføjet og ændret i wpForo

en: New reply notification email message
da_DK: Email besked ved nyt svar

en: New reply notification email subject
da_DK: Emne i nyt svar besked

en: New reply title
da_DK: Nyt svar titel

en: New topic notification email message
da_DK: Nyt emne besked i email

en: New topic notification email subject
da_DK: Nyt emne i forum. email emne

en: New topic title
da_DK: Nyt emne titel

en: Newest
da_DK: Nyeste

en: Next Topic
da_DK: Næste emne

en: Nickname
da_DK: Kaldenavn

en: No
da_DK: Nej

en: No Posts found for update
da_DK: Ingen indlæg til opdatering er fundet

en: No Problems Found in Database
da_DK: Ingen problemer fundet i database

en: No Title
da_DK: Ingen titel

en: No access
da_DK: Ingen adgang

en: No activity found for this member.
da_DK: Der var ingen aktivitet for denne bruger

en: No data submitted
da_DK: Ingen data indtastet

en: No file was uploaded
da_DK: Filen blev ikke uploadet

en: No forum found in this category
da_DK: Intet forum blev fundet i denne kategori

en: No forum selected
da_DK: Intet fora valgt

en: No forums were found here.
da_DK: Vi fandt ingen fora her

en: No items found
da_DK: Ingen emner fundet

en: No layout found
da_DK: Intet layout fundet

en: No layout found.
da_DK: Intet layout fundet

en: No new posts found
da_DK: Ingen nye indlæg fundet

en: No online members at the moment
da_DK: Der er ingen medlemmer online

en: No parent
da_DK: Ingen overordnet

en: No posts found
da_DK: Ingen indlæg fundet

en: No posts were found here
da_DK: Ingen indlæg er fundet her

en: No subscriptions found for this member.
da_DK: Ingen tilmeldelse fundet for dette medlem

en: No tags found
da_DK: Ingen tags fundet

en: No theme found
da_DK: Intet tema fundet

en: No threads found
da_DK: Ingen tråde fundet

en: No topics were found here
da_DK: Der blev ikke fundet noget emne her

en: No unread posts were found
da_DK: Ingen ulæste indlæg blev fundet

en: No user found.
da_DK: Ingen bruger fundet.

en: Not Replied
da_DK: Ikke besvaret

en: Not Replied Topics
da_DK: Ubesvarede emner

en: Not available
da_DK: Ikke tilgængelig

en: Not enabled
da_DK: Ikke slået til

en: Notify Admins via email on new Post
da_DK: Notificer administratorer på email ved nye indlæg

en: Notify Admins via email on new Topic
da_DK: Notificer administratorer på email ved nye emner

en: Notify via email when new user is banned
da_DK: Notificer via email når en ny bruger bliver bortvist

en: Number of Columns
da_DK: Antal af rækker

en: Number of Items
da_DK: Antal emner

en: Number of Members per Page
da_DK: Antallet af medlemmer pr. side

en: Number of Posts
da_DK: Antal indlæg

en: Number of Posts per Page
da_DK: Antal indlæg pr. side

en: Number of Tags per Page
da_DK: Antal af tags pr. side

en: Number of Topics per Page
da_DK: Emne antal pr. side

en: Occupation
da_DK: Beskæftigelse

en: Old password is wrong
da_DK: Gammel brugerkode er forkert

en: Oldest
da_DK: Ældste

en: Only Admins and Moderators can see your private topics.
da_DK: Kun administratorer og moderatorer kan se dine private emner.

en: Oops! The page you requested was not found!
da_DK: Ups! Siden du du søgte blev ikke fundet!

en: Open link in a new tab
da_DK: Åben link i ny fane

en: Options to control and filter post content
da_DK: Indstillinger til at kontrollere og filtrere indlægs indhold

en: Order by
da_DK: Sorter efter

en: Other
da_DK: Andet

en: Our newest member
da_DK: Nyeste medlem

en: Page
da_DK: Side

en: Parent Forum
da_DK: Overordnet forum

en: Password
da_DK: Adgangskode

en: Password length must be between %d characters and %d characters.
da_DK: Kodeordet skal være mellem %d og %d tegn langt.

en: Password length must be between 6 characters and 20 characters.
da_DK: Koden skal være mellem 6 og 20 tegn.

en: Password mismatch.
da_DK: Koderne er ikke ens

en: Password successfully changed
da_DK: Kodeordet er blevet ændret

en: Permission denied
da_DK: Adgang nægtet

en: Permission denied for add forum
da_DK: Du har ikke tilladelse til at oprette ny forum

en: Permission denied for delete forum
da_DK: Du kan ikke slette forum

en: Permission denied for edit forum
da_DK: Du kan ikke redigere i forum

en: Permission denied for this action
da_DK: Du har ikke tilladelse til dette

en: Permissions
da_DK: Tilladelser

en: Phrase add error
da_DK: Fejl i tilføjelse af ny sætning

en: Phrase adding error
da_DK: Tilføjelse af sætning fejl

en: Phrase successfully added
da_DK: Sætning tilføjet

en: Phrase successfully updates
da_DK: Sætning opdateret

en: Phrase update error
da_DK: Fejl i opdatering af sætning

en: Phrases
da_DK: Sætninger

en: Please %s or %s
da_DK: Vær venlig at %s eller %s

en: Please Insert Your Email or Username
da_DK: Indtast venligst din email-adresse eller dit brugernavn

en: Please Moderate:
da_DK: Moderer venligst:

en: Please contact the forum administratoristrator to delete it.
da_DK: Kontakt venligst forumadministratoren for at slette det.

en: Please contact the forum administratoristrator to edit it.
da_DK: Kontakt venligst forumadministratoren for at redigere det.

en: Please drag and drop forum panels to set parent-child hierarchy.
da_DK: Marker og flyt panelerne for at ændre rækkefølgen

en: Please enable this option to help wpForo get more popularity as your thank to the hard work we do for you totally free. This option adds a very small icon in forum footer, which will allow your site visitors recognize the name of forum solution you use.
da_DK: Aktiver denne indstilling for at hjælpe wpForo til få mere popularitet,som din tak for det hårde arbejde, vi gør helt gratis. Denne indstilling tilføjer et meget lille ikon i forummets sidefod, som vil give dine besøgende navnet på den forumløsning, som du bruger.

en: Please follow to this instruction
da_DK: Følg venligst denne instruktion

en: Please insert required fields
da_DK: Udfyld venligst de påkrævede felter

en: Please insert required fields!
da_DK: Felter der er markeret skal udfyldes

en: Please login into Facebook and then click connect button again
da_DK: Log venligst ind på Facebook og klik da på forbind-knappen igen

en: Please make sure you don't have not-synched Roles in the "User Roles
da_DK: Sikre dig venligst at du ikke har usynkroniserede roller i "Bruger roller

en: Please provide a plugin name or URL
da_DK: Indtast venligst et pluginnavn eller URL

en: Please provide more information
da_DK: Indtast venligst mere information

en: Please save "Forum template slugs
da_DK: Gem venligst "Forum template slugs

en: Please select a target forum
da_DK: Vælg venligst et forum

en: Please select at least one post to split
da_DK: Vælg venligst mindst et indlæg for at opdele

en: Popular
da_DK: Populær

en: Post Content
da_DK: Indlægs indhold

en: Post Reporting Emails
da_DK: Indlæg rapportinge-mail

en: Post Title
da_DK: Indlægs titel

en: Post delete error
da_DK: Fejl i sletning af indlæg

en: Post is empty
da_DK: Indlægget er tomt

en: Post link
da_DK: Indlægs link

en: Post options reset successfully
da_DK: Indlæg indstillinger blev nulstillet

en: Post options successfully updated
da_DK: Indlægs indstillinger er opdateret

en: Post options successfully updated, but previous value not changed
da_DK: Indlægsindstillinger er opdateret, men tidligere værdier er ikke ændret

en: Posted
da_DK: Lagt op

en: Posted by
da_DK: Udgivet af

en: Posts
da_DK: Indlæg

en: Posts Count
da_DK: Antal indlæg

en: Posts must be manually approved
da_DK: Indlæg skal godkendes manuelt

en: Powered by
da_DK: Genereret af

en: Preview
da_DK: Forhåndsvis

en: Previous Topic
da_DK: Forrige emne

en: Privacy &amp; Rules
da_DK: Privatlivspolitik &amp; regler

en: Privacy Policy
da_DK: Privatlivspolitik

en: Private
da_DK: Privat

en: Private Topic
da_DK: Private emner

en: Private Topics
da_DK: Private emner

en: Problem description
da_DK: Beskrivelse af problem

en: Problem fixer SQL commands:
da_DK: Problem fikser SQL kommandoer:

en: Problems Found in Database
da_DK: Problemer fundet i database

en: Problems with colors?
da_DK: Problemer med farverne?

en: Profile
da_DK: Profil

en: Profile Account
da_DK: Profil konto

en: Profile Activity
da_DK: Profil aktivitet

en: Profile Home
da_DK: Profil hjem

en: Profile Page
da_DK: Profil side

en: Profile updated successfully
da_DK: Profilen er opdateret

en: Publish
da_DK: Offentliggør

en: Published
da_DK: Udgivet

en: Q&A Layout - Comment Form Type
da_DK: Spørgsmål og Svar layout - Kommentar form type

en: Q&A Layout - First Post Reply Button
da_DK: Spørgsmål & Svar Layout - Første Indlæg Svar Knap

en: Q&A Layout - Number of intro topics
da_DK: Q&A Layout - Antal af emner

en: Q&A layout - Intro topics
da_DK: Q&A layout - Intro emner

en: Question Comments
da_DK: Spørgsmål kommentare

en: Question Tags
da_DK: Spørgsmål Tags

en: Questions
da_DK: Spørgsmål

en: Quote
da_DK: Citer

en: REPLY:
da_DK: SVAR:

en: Rating Badge
da_DK: Rating emblem

en: Rating Color
da_DK: Rating farve

en: Rating Icon
da_DK: Rating Ikon

en: Rating Level
da_DK: Rating niveau

en: Rating Title
da_DK: Bedømmelses titel

en: Read more
da_DK: Læs mere

en: Read more about Facebook public_profile properties.
da_DK: Læs mere om Facebook public_profile egenskaber.

en: Read only access
da_DK: Kun læse adgang

en: Rebuild Phrases
da_DK: Genopbyg udtryk

en: Rebuild Threads
da_DK: Genopbyg tråde

en: Rebuilt Successfully!
da_DK: Genopbygning fuldført!

en: Received Likes
da_DK: Modtaget syntes om

en: Recent Posts
da_DK: Seneste indlæg

en: Recent Questions
da_DK: Nyeste spørgsmål

en: Recent Topics
da_DK: Nyeste emne

en: Recently Added
da_DK: Tilføjet for nyligt

en: Recheck DB
da_DK: Tjek DB igen

en: Register
da_DK: Registrere

en: Register URL
da_DK: Registrerings URL

en: Registered
da_DK: Registreret

en: Registered date
da_DK: Registrerings dato

en: Registered user email
da_DK: Registreret bruger email

en: Registered user login
da_DK: Registreret bruger login

en: Registration Error
da_DK: Registrerings fejl

en: Related Topics
da_DK: Relaterede emner

en: Relevancy
da_DK: Relevans

en: Remember Me
da_DK: Husk mig

en: Repeat new password
da_DK: Gentag nyt kodeord

en: Replace Author Avatar with Forum Profile Avatar
da_DK: Udskift forfatter avatar med forum profil avatar

en: Replace Author Link to Forum Profile
da_DK: Henvis forfatter link til forum profil

en: Replace Comment Author Link to Forum Profile
da_DK: Henvis kommentar forfatter til forum profil

en: Replied
da_DK: Besvaret

en: Replies
da_DK: Svar

en: Replies Created
da_DK: Svar tilføjet

en: Replies not found
da_DK: Der blev ikke fundet nogen svar

en: Reply
da_DK: Svar

en: Reply Editor
da_DK: Svar redaktør

en: Reply by
da_DK: Svar med

en: Reply request error
da_DK: Svar anmodnings fejl

en: Reply to
da_DK: Svar til

en: Reply with quote
da_DK: Svar med citat

en: Report
da_DK: Anmeld

en: Report message body
da_DK: Rapport besked

en: Report message subject
da_DK: Rapport besked emne

en: Report to Administration
da_DK: Anmeld til administrator

en: Reset Fields
da_DK: Nulstil felter

en: Reset Options
da_DK: Indstillinger for nulstilling

en: Reset Password
da_DK: Nulstil adgangskode

en: Reset Search
da_DK: Nulstil søgning

en: Reset Settings
da_DK: Nulstil indstillinger

en: Resolved
da_DK: Løst

en: Result Info
da_DK: Resultat info

en: Role Name
da_DK: Rollenavn

en: SEO Tools
da_DK: SEO værktøjer

en: Save
da_DK: Gem

en: Save Changes
da_DK: Gem ændringer

en: Save Draft
da_DK: Gem udkast

en: Save forums order and hierarchy
da_DK: Gem rækkefølgen

en: Saved
da_DK: Gemt

en: Screen Layout
da_DK: Skærm layout

en: Screen Options
da_DK: Skærm indstillinger

en: Search
da_DK: Søg

en: Search Entire Posts
da_DK: Søg i alle indlæg

en: Search Forums...
da_DK: Søg i forumet...

en: Search Phrase
da_DK: Søg sætning

en: Search Titles Only
da_DK: Søg kun i titler

en: Search Type
da_DK: Søge type

en: Search in Forums
da_DK: Søg i alle fora

en: Search in date period
da_DK: Søg indenfor en dato

en: Search result for
da_DK: Søge resultat for

en: Search...
da_DK: Søg...

en: Select All
da_DK: Vælg alt

en: Select Color
da_DK: Vælg farve

en: Select Forum
da_DK: Vælg forum

en: Select Page
da_DK: Vælg side

en: Select Posts to Split
da_DK: Vælg indlæg som skal adskilles

en: Send Notification emails to all email addresses (comma separated ) of forum administrators when a new Reply is created.
da_DK: Send notifikation-emails til alle email-adresser (kommaseparerede) af forumadministratorer når et nyt Svar er oprettet.

en: Send Notification emails to all email addresses (comma separated ) of forum administrators when a new Topic is created.
da_DK: Send notifikation-emails til alle email-adresser (kommaseparerede) af forumadministratorer når et nyt Emne er oprettet.

en: Send Report
da_DK: Send anmeldelse

en: Separate tags using a comma
da_DK: Adskil tags ved at bruge komma

en: Server "post_max_size" is
da_DK: Server "post_max_size" er

en: Server "upload_max_filesize" is
da_DK: Serverens "upload_max_filesize" er

en: Set Forum on Home Page
da_DK: Sæt forum på forside

en: Set Topic Sticky
da_DK: Fasthold emne

en: Set as Default
da_DK: Indstil som standard

en: Set this option value 0 if you want to disable limiting
da_DK: Sæt denne indstilling til 0 hvis du vil fjerne begræsningen

en: Set this option value 0 if you want to show all posts under topic intro area.
da_DK: Indstil værdien til 0, hvis du ønsker at se alle indlæg i emnet

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Settings reset successfully
da_DK: Indstillinger blev nulstillet

en: Settings successfully updated
da_DK: Indstillinger er opdateret

en: Share
da_DK: Del

en: Share this post
da_DK: Del dette indlæg

en: Share to Facebook
da_DK: Del på Facebook

en: Share to Google+
da_DK: Del på Google+

en: Share to LinkedIn
da_DK: Del på LinkedIn

en: Share to OK
da_DK: Del på OK

en: Share to VK
da_DK: Del på VK

en: Share:
da_DK: Del:

en: Shop Account
da_DK: Købs konto

en: Short Badge
da_DK: Kort emblem

en: Show Admin Bar for Members
da_DK: Vis adminbar for medlemmer

en: Show Breadcrumb
da_DK: Vis kort uddrag

en: Show Forum Page Title
da_DK: Vis forum side titel

en: Show Forum Statistic
da_DK: Vis forum statistik

en: Show Replies
da_DK: Vis svar

en: Show Top Search
da_DK: Vis søg i top

en: Show Top/Menu Bar
da_DK: Vis top menu bar

en: Show all forums
da_DK: Vis alle fora

en: Show on screen
da_DK: Vis på skærmen

en: Sign In
da_DK: Tilmeld

en: Signature
da_DK: Signatur

en: Site Profile
da_DK: Side profil

en: Slug
da_DK: Kort titel

en: Social Networks
da_DK: Sociale netværk

en: Solve database problems
da_DK: Løs database problemmer

en: Solved
da_DK: Løst

en: Solved Topics
da_DK: Løste emner

en: Something wrong with profile data.
da_DK: Der opstod en fejl med profil data.

en: Sorry, something is wrong with your data.
da_DK: Undskyld, der er noget galt med dine data.

en: Sorry, there was an error uploading attached file
da_DK: Beklager, der skete en fejl ved overførslen af vedhæftet fil

en: Sorry, this file cannot be deleted
da_DK: Beklager, denne fil kan ikke slettes

en: Sort Search Results by
da_DK: Sorter søge resultat ved

en: Spam Control
da_DK: Spam kontrol

en: Spam Suspicion Level for Posts
da_DK: Spam mistænkelighedsniveau for indlæg

en: Spam Suspicion Level for Topics
da_DK: Spam mistænkelighedsniveau for emner

en: Specify avatar by URL
da_DK: Indtast avatar link

en: Specify avatar by URL:
da_DK: Vælg avatar med URL:

en: Split
da_DK: Adskil

en: Split Topic
da_DK: Opdel emne

en: Standard access
da_DK: Standard adgang

en: Status changing error
da_DK: Status skiftningsfejl

en: Sticky Topics
da_DK: Fastgjorte emner

en: Styles
da_DK: Udseende

en: Subforums
da_DK: Underfora

en: Submit
da_DK: Send

en: Subscribe confirmation email message
da_DK: Tilmeldings email besked

en: Subscribe confirmation email subject
da_DK: Godkendelses email emne

en: Subscribe for new replies
da_DK: Tilmeld ved nye svar

en: Subscribe for new topics
da_DK: Tilmeld ved nye emner

en: Subscribe options successfully updated
da_DK: Tilmeldings indstillinger opdateret

en: Subscribe options successfully updated, but previous value not changed
da_DK: Tilmeldings indstillinger opdateret, men værdier er ikke ændret

en: Subscribe to all new topics
da_DK: Abonner på alle nye emner

en: Subscribe to all new topics and posts
da_DK: Abonner på alle nye emner og indlæg

en: Subscribe to this topic
da_DK: Abonner på dette emne

en: Subscription Emails
da_DK: Tilmeldelses emails

en: Subscription Manager
da_DK: Abonnement håndtering

en: Subscriptions
da_DK: Tilmeldinger

en: Success!
da_DK: Fuldført!

en: Success! Thank you. Please check your email and click confirmation link below to complete this step.
da_DK: Tak for tilmeldingen. Tjek din mail og klik på linket for at færdiggøre din tilmelding.

en: Successfully updated
da_DK: Opdateret

en: Successfully voted
da_DK: Stemt

en: Synched Successfully!
da_DK: Synkronisering fuldført!

en: Synchronize
da_DK: Synkroniser

en: Synchronize Users Usergroups and Roles
da_DK: Synkroniser brugergrupper og roller

en: TOPIC
da_DK: EMNE

en: Table name
da_DK: Tabel navn

en: Table:
da_DK: Tabel:

en: Tables
da_DK: Tabeller

en: Tags are disabled
da_DK: Tags er slået fra

en: Terms
da_DK: Retningslinjer

en: Text Editor
da_DK: Tekst editor

en: Thank you for using wpForo! wpForo is a professional bulletin board for WorPress, and the only forum software which comes with Multi-layout template system. The "Extended
da_DK: Tak fordi du bruger wpForo! wpForo er et professionel forum for WordPress, og det eneste forum software, som kommer med Multi-layout skabelon system.

en: Thank you for using wpForo. wpForo is a premium forum plugin which will always be available for free. There will never be paid and pro versions of this forum board. However this is a very large and hard project so we also develop paid addons (extensions), which will financially help us to keep improving and adding new features to the free wpForo plugin. Forum addons will also be actively developed. The first addons "Advanced Media Uploader
da_DK: Tak fordi du bruger wpForo. wpForo er et forum plugin, som altid vil være til rådighed gratis. Der vil aldrig komme en betalings pro version af dette forum. Men da dette er et meget stort projekt, vil vi udvikle betalte plugins som økonomisk vil hjælpe os med at forbedre og tilføje nye funktioner til det gratis wpForo plugin. Forum plugins vil løbende blive udviklet.

en: Thank you for using wpForo. wpForo is a premium forum plugin which will always be available for free. There will never be paid and pro versions of this forum board. However this is a very large and hard project so we also develop paid addons (extensions), which will financially help us to keep improving and adding new features to the free wpForo plugin. Forum addons will also be actively developed. The first addons "Advanced Media Uploader", "Polls", "Private Messages" and "Ad Manager" will be available very soon. Once you got some addon and activated that, you will find settings in vertical subTabs here.
da_DK: Tak fordi du bruger wpForo. wpForo er et forum plugin, som altid vil være gratis. Der vil aldrig komme betalings- og pro-versioner af dette forum. Men det er et meget stort og hård projekt, så vi vil tillade os at udvikle betalte tilføjelser (udvidelser), som økonomisk vil hjælpe os med at vedligeholde, forbedre og tilføje nye funktioner til det frie wpForo plugin. Når du har købt nogle tilføjelser og aktiveret dem, vil du finde indstillinger i lodrette underfaner her.

en: Thank you for your feedback!
da_DK: Tak for din feedback!

en: Thank you!
da_DK: Tak!

en: The "slug" is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
da_DK: Den korte titel er den URL-venlig version af navnet. Det er normalt med små bogstaver og indeholder kun bogstaver, tal og bindestreger.

en: The key is expired
da_DK: Nøglen er udløbet

en: The key is invalid
da_DK: Nøglen er ugyldig

en: The note text and the label of this checkbox can be managed in Forums > Phrases admin page. Search the label phrase, click on edit button and change it.
da_DK: Noten og etiketten af denne tjekboks kan håndteres i Forums > Udtryk admin siden. Søg på etiket udtrykket og tryk på redigeringsknappen for at ændre det.

en: The number of forum members with this usergroup. Click to view members.
da_DK: Antallet af medlemmer med denne brugergruppe. Tryk for at se medlemmer.

en: The password has been changed
da_DK: Kodeordet er blevet ændret

en: The password reset empty
da_DK: Kodeords nulstilling er tom

en: The password reset mismatch
da_DK: Kodeords nulstilling stemmer ikke

en: The plugin is great, but I need specific features
da_DK: Dette plugin er godt, men jeg mangler nogle specifikke funktioner

en: The plugin is not working
da_DK: Plugin virker ikke

en: The plugin works very slow
da_DK: Dette plugin virker meget langsomt

en: The position in the menu order wpForo should appear.
da_DK: Positionen i menu rækkefølge wpForo skal vises.

en: The time to delete this post is expired.
da_DK: Tidsperioden for at slette dette indlæg er udløbet.

en: The time to delete this topic is expired.
da_DK: Tidsperioden for at slette emnet er udløbet.

en: The time to edit this post is expired.
da_DK: Tidsperioden for at ændre dette indlæg er udløbet.

en: The time to edit this topic is expired
da_DK: Tidsperioden for at ændre emnet er udløbet

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form
da_DK: Den uploadede fil overskrider den MAX_FILE_SIZE begrænsning, der blev angivet i html-formularen.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini
da_DK: Den uploadede fil overskrider den upload_max_filesize begrænsning, der er i php.ini.

en: The uploaded file size is too big
da_DK: Filen der uploades er for stor

en: The uploaded file was only partially uploaded
da_DK: Filen blev kun delvist uploadet

en: Theme file not readable
da_DK: Tema fil kan ikke læses

en: Theme options reset successfully
da_DK: Tema indstillinger blev nulstillet

en: Theme options successfully updated
da_DK: Tema indstillinger er opdateret

en: Themes
da_DK: Temaer

en: This access is usually used for
da_DK: Denne adgang er normalt brugt til

en: This action will also delete all sub-forums, topics and replies.
da_DK: Denne handling vil også slette alle under-fora, emner og svar

en: This email address is already registered. Please insert another
da_DK: Denne email adresse er allerede brugt. Prøv venligst med en anden

en: This email address is already registered. Please insert another.
da_DK: Email adressen er allerede registreret. Indtast venligst en anden.

en: This feature is useful if you're adding content before or after [wpforo] shortcode in page content. Also it useful if forum is loaded before website header, on top of the front-end.
da_DK: Denne funktion er nyttig, hvis du tilføjer indhold før eller efter [wp foro] koden på sidens indhold. Det er også nyttigt, hvis forum er indlæst før hjemmesidens header, i toppen af forsiden

en: This is a forum description. This content will be displayed under forum title on the forum list.
da_DK: Dette er beskrivelsen af forummet og vil blive vist under forum titlen.

en: This message comes from post reporting pop-up form.
da_DK: Denne meddelelse kommer fra indlæg rapportering pop-up formular.

en: This nickname is already registered. Please insert another.
da_DK: Dette kaldenavn er allerede brugt. Vælg venligst et andet.

en: This option depends on "Enable Member Rating Titles" parent option, witch located in wpForo Settings > Features Tab
da_DK: Denne mulighed afhænger af "Aktiver medlem Rating" overordnet indstilling som ligger i WPForo Indstillinger> Fanen Funktioner

en: This option depends on "Enable Member Rating" parent option, witch located in wpForo Settings > Features Tab
da_DK: Denne mulighed afhænger af "Aktiver medlem Rating" overordnet indstilling som ligger i WPForo Indstillinger> Fanen Funktioner

en: This option doesn't affect website admins.
da_DK: Denne indstilling berører ikke siden admins

en: This option is not synced with WordPress "Anyone can register" option in Dashboard > Settings > General admin page. If this option is enabled new users will always be able to register.
da_DK: Denne indstilling synkroniseres ikke med WordPress "Alle kan registrere sig" indstilling i Kontrolpanel > Indstillinger > Generelt. Hvis denne indstilling er slået til vil nye brugere altid kunne registrere sig.

en: This option will disable WordPress on front-end. Only forum pages will be available. wpForo will look like as a stand-alone forum.
da_DK: Denne indstilling vil ændre WordPress på forsiden. Kun forum sider vil være tilgængelig og wpForo vil blive vist som et stand-alone forum

en: This post successfully deleted
da_DK: Dette indlæg er slettet

en: This post successfully edited
da_DK: Indlægget er redigeret

en: This post was modified %s by %s
da_DK: Dette indlæg blev ændret %s af %s

en: This process may take a few seconds or dozens of minutes, it depends on database forum size and on server resources. Please be patient and don't close this page. If you got 500 Server Error please don't worry, the data updating process is still working in MySQL server.
da_DK: Denne proces kan tage et par sekunder eller snesevis af minutter, du skal være tålmodig og må ikke lukke denne side. Hvis du får en 500 Server Error skal du ikke bekymre dig, data opdateringsprocessen arbejder videre på MySQL-serveren.

en: This process may take a few seconds or dozens of minutes, please be patient and don't close this page. If you got 500 Server Error please don't worry, the data updating process is still working in MySQL server.
da_DK: Denne proces kan tage et par sekunder eller snesevis af minutter, du skal være tålmodig og må ikke lukke denne side. Hvis du får en 500 Server Error skal du ikke bekymre dig, data opdateringsprocessen arbejder videre på MySQL-serveren.

en: This topic successfully deleted
da_DK: Emnet er slettet

en: This topic was modified %s by %s
da_DK: Dette emne blev ændret %s af %s

en: Threaded Layout - Display Add Topic Button on Forum List
da_DK: Trådet Layout - Vis tilføj emne knap på forum liste

en: Threaded Layout - Display Thread Filtering Buttons
da_DK: Trådet Layout - Vis Trådfiltreringsknapper

en: Threaded Layout - First Post Reply Button
da_DK: Trådet Layout - Første Indlæg Svar Knap

en: Threaded Layout - Forums List
da_DK: Trådet Layout - Forum liste

en: Threaded Layout - Number of Recent topics
da_DK: Trådet Layout - Antal af nyeste emner

en: Threaded Layout - Recent topic length
da_DK: Trådet Layout - Nyeste emne længde

en: Threads
da_DK: Tråde

en: Timezone
da_DK: Tidszone

en: Title
da_DK: Titel

en: Toolbar Location in Editor
da_DK: Værktøjslinje i editor

en: Tools
da_DK: Værktøjer

en: Tools: Move, Split, Merge
da_DK: Værktøjer: Flyt, Del, Samle

en: Topic (post list)
da_DK: Emne (indlæg liste)

en: Topic Author
da_DK: Emne forfatter

en: Topic Icons
da_DK: Emne ikoner

en: Topic Move Error
da_DK: Flytning af emne slog fejl

en: Topic RSS Feed
da_DK: Emne RSS Feed

en: Topic Tag
da_DK: Emne tag

en: Topic Tags
da_DK: Emne tags

en: Topic Title
da_DK: Emne titel

en: Topic add error
da_DK: Fejl i emne oprettelse

en: Topic and Post Moderation
da_DK: Emne og indlæg moderation

en: Topic are private, please register or login for further information
da_DK: Emnet er privat. Registrer dig venligst eller login for yderligere information

en: Topic delete error
da_DK: Fejl i sletning ef emne

en: Topic edit error
da_DK: Emne redigerings fejl

en: Topic first post data not found.
da_DK: Data for emnets første indlæg er ikke fundet.

en: Topic first post not found.
da_DK: Emnets første indlæg er ikke fundet.

en: Topic link
da_DK: Emne link

en: Topic not found.
da_DK: Emne ikke fundet

en: Topic reply
da_DK: Emne svar

en: Topic splitting error
da_DK: Emne opdelingsfejl

en: Topic successfully moved
da_DK: Emnet er flyttet

en: Topic successfully updated
da_DK: Emnet er opdateret

en: Topic title
da_DK: Emne titel

en: Topic title / link
da_DK: Emne titel / link

en: Topics
da_DK: Emner

en: Topics &amp; Posts
da_DK: Emner &amp; indlæg

en: Topics RSS Feed
da_DK: RSS Feed for emner

en: Topics Started
da_DK: Emner startet

en: Topics delete error
da_DK: Fejl i sletning af emne

en: Total Size
da_DK: Samlet størrelse

en: Turn WordPress to wpForo
da_DK: Lav WordPress om til wpForo

en: Tweet this post
da_DK: Tweet dette indlæg

en: URL Address Identifier
da_DK: URL Adresse identificering

en: Unapproved
da_DK: Ikke-godkendt

en: Unapproved Posts
da_DK: Ikke-godkendte indlæg

en: Uninstall
da_DK: Afinstallere

en: Unknown upload error
da_DK: Ukendt upload fejl

en: Unread Posts
da_DK: Ulæste indlæg

en: Unsolved
da_DK: Ikke løst

en: Unsolved Topics
da_DK: Uløste emner

en: Unsubscribe
da_DK: Frameld

en: Update
da_DK: Opdater

en: Update CSS >>
da_DK: Opdater CSS >>

en: Update Forums Statistic
da_DK: Opdater forum statistik

en: Update Options
da_DK: Opdaterings-indstillinger

en: Update Subscriptions
da_DK: Opdater abonnementer

en: Update Topics Statistic
da_DK: Opdater emne statistik

en: Update Users Statistic
da_DK: Opdater bruger statistik

en: Updated Successfully!
da_DK: Opdateret

en: Upload an avatar
da_DK: Upload en avatar

en: Use as Category
da_DK: Brug som kategori

en: Use comments to ask for more information or suggest improvements. Avoid answering questions in comments.
da_DK: Brug kommentarfeltet til at spørge efter mere information eller foreslå forbedringer. Undgå at stille spørgsmål i kommentarfeltet.

en: Use greater than 5 - below Posts, 10 - below Media, 15 - below Links, 20 - below Pages, 25 - below comments, 60 - below first separator, 65 - below Plugins, 70 - below Users, 75 - below Tools, 80 - below Settings, 100 - below second separator
da_DK: Brug større end 5 - nedenfor Indlæg, 10 - under Media, 15 - under Links, 20 - under sider, 25 - under kommentarer, 60 - under første separator, 65 - under Plugins, 70 - under Brugere, 75 - under Funktioner, 80 - under Indstillinger, 100 - under anden separator

en: Use this option only if you have set other pages for authorization. 
                            wpForo doesn't change its own URLs, these options are only for other plugin compatibility. 
                            For example, if you use BuddyPress or Ultimate Member plugin you can set these values:
da_DK: Brug kun denne indstilling hvis du har andre sider til godkendelse. 
                            wpForo ændre ikke egne URL adresser, disse indstillinger er kun til brug for andre plugins. 
                            F.eks hvis du bruger BuddyPress eller Ultimate Member plugin kan du indstille disse værdier:

en: User
da_DK: Bruger

en: User Cookies
da_DK: Bruger Cookies

en: User Data
da_DK: Brugerdata

en: User Group
da_DK: Brugergruppe

en: User Groups
da_DK: Brugergrupper

en: User Groups Secondary
da_DK: Brugergrupper Sekundært

en: User ID
da_DK: Bruger ID

en: User Meta Data
da_DK: Bruger Meta Data

en: User Reputation
da_DK: Brugeromdømme

en: User Role
da_DK: Brugerrolle

en: User Roles
da_DK: Brugerroller

en: User Title
da_DK: Bruger titel

en: User ban action error
da_DK: Bruger ban handlingsfejl

en: User custom field update failed
da_DK: Opdatering af brugerdefinerede felter fejlede

en: User data update failed
da_DK: Opdatering af brugerdata fejlede

en: User delete error
da_DK: Fejl i sletning af bruger

en: User group add error
da_DK: Fejl i oprettelse af gruppe

en: User group edit error
da_DK: Der opstod en fejl ved redigeringen af bruger-gruppen

en: User group successfully added
da_DK: Bruger-gruppen er oprettet

en: User group successfully edited
da_DK: Bruger-gruppen er redigeret

en: User profile fields not found
da_DK: Bruger profilfelter ikke fundet

en: User profile update failed
da_DK: Opdatering af brugerprofil fejlede

en: User registration is disabled
da_DK: Bruger registrering er slået fra

en: User successfully banned from wpforo
da_DK: Brugeren er nu udelukket fra wpforo

en: User successfully deleted from wpforo
da_DK: Brugeren er slettet fra wpForo

en: User successfully unbanned from wpforo
da_DK: Brugeren er nu unbanned fra wpforo

en: User unban action error
da_DK: Bruger unban handlingsfejl

en: Usergroup
da_DK: Brugergruppe

en: Usergroup Name
da_DK: Brugergruppe navn

en: Usergroup has been successfully deleted.
da_DK: Brugergruppen er slettet

en: Usergroup has been successfully deleted. All users of this usergroup have been moved to the usergroup you've chosen
da_DK: Brugergruppen er slettet. Alle brugerne er flyttet til den brugergruppe du har valgt

en: Usergroups
da_DK: Brugergrupper

en: Userid is wrong
da_DK: Brugerid er forkert

en: Username
da_DK: Brugernavn

en: Username exists. Please insert another.
da_DK: Brugernavnet er i brug, vælg et andet

en: Username is missed.
da_DK: Brugernavn mangler

en: Username length must be between 3 characters and 15 characters.
da_DK: Brugernavnet skal være mellem 3 til 15 tegn langt.

en: Username length must be between 3 characters and 30 characters.
da_DK: Brugernavnet skal indholde mellem 3 og 15 tegn.

en: Username: [user_login]
    
    To set your password, visit the following address:
    
    [set_password_url]
da_DK: Brugernavn: [user_login]
    
    For at vælge din adgangskode, besøg følgende adresse:
    
    [set_password_url]

en: Users
da_DK: Brugere

en: Users get the Default Usergroup on registration
da_DK: Bruger bliver medlem af standard brugergruppen ved registrering

en: Users will be join this usergroup
da_DK: Brugerne vil blive tilknyttet til denne bruger-gruppe

en: View
da_DK: Se

en: View Users
da_DK: Vis brugere

en: View all Addons
da_DK: Vis alle udvidelser

en: View all tags (%d)
da_DK: Vis alle tags (%d)

en: View entire post
da_DK: Se hele indlægget

en: View entire topic
da_DK: Vis hele emnet

en: View the latest post
da_DK: Se det nyeste indlæg

en: View users list in this usergroup
da_DK: Vis brugerne i denne bruger-gruppe

en: Views
da_DK: Set ialt

en: Views Count
da_DK: Antal visninger

en: Visit Forum
da_DK: Besøg forummet

en: Visual Editor
da_DK: Visual redigering

en: Votes
da_DK: Stemmer

en: Website
da_DK: Hjemmeside

en: Website name
da_DK: Navn på hjemmeside

en: Welcome Message
da_DK: Velkomst besked

en: Welcome back %s!
da_DK: Velkommen tilbage %s!

en: Welcome to our Community!
da_DK: Velkommen til vores forum!

en: Welcome to wpForo
da_DK: Velkommen til wpForo

en: Welcome!
da_DK: Velkommen!

en: What should be done with wpForo content owned by these users?
da_DK: Hvad skal der ske med det wpForo indhold som der er eget af disse brugere?

en: What should be done with wpForo content owned by this user?
da_DK: Hvad skal der gøres med det wpForo-indhold der er ejet af denne bruger?

en: What type of features you want to be in the plugin?
da_DK: Hvilken type af funktioner er det du ønsker der er i dette plugin?

en: Working
da_DK: Arbejder

en: Write here . . .
da_DK: Skriv her...

en: Write message
da_DK: Skriv besked

en: Wrong post data
da_DK: Indtastede data er forkerte

en: XML Based Language
da_DK: XML baseret sprog

en: YES
da_DK: JA

en: Yes
da_DK: Ja

en: You
da_DK: Dig

en: You are already voted this post
da_DK: Du har allerede stemt på dette indlæg

en: You are currently running
da_DK: Du kører version

en: You are not allowed to attach this file type
da_DK: Du har ikke mulighed for at tilføje denne typer filer

en: You are not allowed to edit this post
da_DK: Du har ikke tilladelse til at redigere dette indlæg

en: You are not permitted to subscribe here
da_DK: Du har ikke tilladelse til at abonnere her

en: You are not permitted to view this attachment
da_DK: Du har ikke tilladelse til at se det vedhæftede

en: You are posting too quickly. Slow down.
da_DK: Du udgiver indlæg for hurtigt. Sæt farten ned.

en: You can find all icons
da_DK: Du kan finde alle ikoner

en: You can go to %s page or Search here
da_DK: Du kan navigere til denne %s side, eller søge her

en: You can manage WordPress date and time format in WordPress Settings > General admin page.
da_DK: Du kan indstille WordPress dato/tids format i WordPress > Kontrolpanel > Generelt

en: You can not set this value more than "upload_max_filesize" and "post_max_size". If you want to increase server parameters please contact to your hosting service support.
da_DK: Du kan ikke indstille denne værdi mere end "upload_max_filesize" og "post_max_size". Hvis du ønsker at øge serverparametrene så kontakt til din hostings support.

en: You can't make yourself banned user
da_DK: Du kan ikke banne dig selv.

en: You do not have permission to view the content
da_DK: Du har ikke adgang til dette indhold

en: You do not have permission to view this page
da_DK: Du har ikke tilladelse til at se denne side

en: You don't have permission to create post in this forum
da_DK: Du har ikke rettigheder til at oprette indlæg i dette forum

en: You don't have permission to create topic into this forum
da_DK: Du har ikke rettigheder til at oprette emner i dette forum

en: You don't have permission to delete post from this forum
da_DK: Du har ikke rettigheder til at slette indlæg i dette forum

en: You don't have permission to delete topic from this forum
da_DK: Du har ikke rettigheder til at slette emner i dette forum

en: You don't have permission to delete topic from this forum.
da_DK: Du har ikke tilladelse til at slette dette emne fra dette forum.

en: You don't have permission to do this action from this forum
da_DK: Du har ikke adgang til at lave denne handling i dette forum

en: You don't have permission to edit post from this forum
da_DK: Du har ikke rettigheder til at redigere i dette forum

en: You don't have permission to like posts from this forum
da_DK: Du har ikke tilladelse til at syntes godt om indlæg i dette forum

en: You don't have permission to make topic answered
da_DK: Du har ikke tilladelse til at besvarer dette emne

en: You don't have permission to make two best answers for one topic
da_DK: Du har ikke tilladelse til at lave to bedste besvarelser for et emne

en: You have a new notification
da_DK: Du har en ny medelelse

en: You have been banned. Please contact the forum administrator for more information.
da_DK: Du er blevet bortvist. Kontakt venligst forumadministratoren for mere information.

en: You have been successfully subscribed
da_DK: Du er tilmeldt

en: You have been successfully unsubscribed
da_DK: Du er nu afmeldt

en: You have no permission to edit this topic
da_DK: Du har ikke rettigheder til at redigere i dette emne

en: You successfully replied
da_DK: Du har svaret

en: Your Answer
da_DK: Dit svar

en: Your email
da_DK: Din email

en: Your email address is not valid
da_DK: Din emailadresse er ikke gyldig

en: Your forum successfully added
da_DK: Dit forum er oprettet

en: Your forum successfully deleted
da_DK: Dit forum er slettet

en: Your name
da_DK: Dit navn

en: Your profile data have been successfully updated.
da_DK: Dine profildata er opdateret

en: Your question
da_DK: Dit spørgsmål

en: Your subscription for this item could not be confirmed
da_DK: Din tilmeldelse til dette emne kunne ikke bekræftes

en: Your topic successfully added
da_DK: Dit emne er oprettet

en: Your topic successfully added and awaiting moderation
da_DK: Dit emne er blevet tilføjet og afventer godkendelse

en: [blogname] New User Registration
da_DK: [blogname] Ny bruger registrering

en: account
da_DK: konto

en: action error
da_DK: Handlingsfejl

en: activity
da_DK: aktivitet

en: add
da_DK: tilføj

en: all topics has been loaded in this list
da_DK: Alle emner er blevet indlæst i listen

en: and
da_DK: og

en: approve
da_DK: godkend

en: approved
da_DK: godkendt

en: are you sure you want to delete?
da_DK: Er du sikker på at du vil slette?

en: at least
da_DK: mindst

en: by
da_DK: af

en: by %s
da_DK: af %s

en: close
da_DK: luk

en: configure
da_DK: konfigurere

en: confirm password
da_DK: godkend brugerkode

en: dark
da_DK: mørk

en: days ago
da_DK: dage siden

en: default
da_DK: standard

en: delete
da_DK: slet

en: disabled
da_DK: deaktiveret

en: dismiss
da_DK: afvis

en: done
da_DK: udført

en: edit
da_DK: rediger

en: edit profile
da_DK: rediger profil

en: edit user
da_DK: rediger bruger

en: email for feedback
da_DK: email til feedback

en: error: Change Status action
da_DK: Fejl: Skift Status handling

en: expand to show all comments on this post
da_DK: Udvid for at vise alle kommentarer på dette indlæg

en: field is required
da_DK: feltet er påkrævet

en: field length cannot be greater than %d characters
da_DK: felt længde må ikke være længere en %d tegn

en: field length must be at least %d characters
da_DK: felt længde skal være mindst %d tegn

en: field value cannot be greater than %d
da_DK: felt værdi må ikke være større end %d

en: field value is not a valid URL
da_DK: felt værdi er ikke en valid URL

en: field value must be at least %d
da_DK: felt værdi skal være mindst %d

en: file is too large
da_DK: filen er for stor

en: file type %s is not allowed
da_DK: fil-typen %s er ikke tilladt

en: file type is not detected
da_DK: fil-typen er ikke detekteret

en: file(s)
da_DK: Fil(er)

en: filter by group
da_DK: filtrer efter gruppe

en: filter by package
da_DK: Filtrer efter pakke

en: filter by status
da_DK: filtrer efter status

en: first
da_DK: første

en: forum privacy policy
da_DK: Forum privatlivspolitik

en: forum rules
da_DK: Forum regler

en: forums
da_DK: fora

en: green
da_DK: grøn

en: grey
da_DK: grå

en: here
da_DK: her

en: https://gvectors.com/
da_DK: http://gvectors.com/

en: https://wpforo.com
da_DK: http://wpforo.com

en: item
da_DK: emne

en: like
da_DK: Syntes om

en: login
da_DK: logind

en: logout
da_DK: logud

en: matches
da_DK: matcher

en: members
da_DK: medlemmer

en: minutes
da_DK: minutter

en: my profile
da_DK: min profil

en: new password
da_DK: ny brugerkode

en: new password again
da_DK: ny brugerkode igen

en: next
da_DK: næste

en: old password
da_DK: gammel brugerkode

en: one URL per line
da_DK: en URL pr. linje

en: open
da_DK: åben

en: post not found
da_DK: Indlæg ikke fundet

en: posted
da_DK: udgivet

en: posts
da_DK: Indlæg

en: prev
da_DK: forrige

en: private
da_DK: privat

en: public
da_DK: offentlig

en: red
da_DK: rød

en: register
da_DK: registrere

en: relevance
da_DK: relevans

en: removed link
da_DK: Fjernet link

en: replies
da_DK: svar

en: save
da_DK: gem

en: set 0 to remove this limit
da_DK: Sæt til 0 for at fjerne denne begrænsning

en: show %d more comments
da_DK: Vis %d flere kommentarer

en: sticky
da_DK: Fasthold

en: subscriptions
da_DK: tilmeldelser

en: support topic
da_DK: support emne

en: the website
da_DK: hjemmesiden

en: topic not found
da_DK: emne ikke fundet

en: topics and posts
da_DK: Emner og indlæg

en: unapprove
da_DK: fortryd godkendelse

en: unapproved
da_DK: ikke-godkendt

en: unlike
da_DK: Fjern syntes om

en: unsticky
da_DK: Fjern fasthold

en: update
da_DK: opdater

en: usergroup
da_DK: brugergruppe

en: view
da_DK: se

en: view all posts
da_DK: se alle indlæg

en: view all questions
da_DK: se alle spørgsmål

en: view all topics
da_DK: se alle emner

en: wpForo Addons
da_DK: Tilføjelser til wpForo

en: wpForo Dashboard
da_DK: wpForo kontrolpanel

en: wpForo Database Update Problem - Action Required!
da_DK: wpForo Database Opdateringsproblem - Handling Krævet!

en: wpForo PageID doesn't exist. Forums will not be loaded, please read this
da_DK: wpForo SideID eksistere ikke. Fora vil ikke blive vist, læs venligst dette

en: wpForo Sidebar
da_DK: wpForo sidebar

en: wpForo User Timezone
da_DK: wpForo Bruger Tidszone

en: wpForo Usergroup
da_DK: wpForo Bruger-grupper

en: wpForo Website
da_DK: wpForo hjemmeside

en: wrong data
da_DK: forkert data

en: {new}
da_DK: {ny}
