Plugins - wpForo Forum - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (744 entries)

en: Bottom
sv_SE: Botten

en: Top
sv_SE: Toppen

en: Update CSS >>
sv_SE: Uppdateta CSS >>

en: Action Required!
sv_SE: Åtgärd krävs!

en: dismiss
sv_SE: avfärda

en: Profile Page
sv_SE: Profilsida

en: Short
sv_SE: Kort

en: Create Account
sv_SE: Skapa konto

en: configure
sv_SE: konfigurera

en: the layout you want
sv_SE: layouten du vill ha

en: WordPress plugin
sv_SE: WordPress-tillägg

en: You have new notifications
sv_SE: Du har ny avisering

en: Share to LinkedIn
sv_SE: Dela på LinkedIn

en: Share to WhatsApp
sv_SE: Dela på WhatsApp

en: Display Only Unread Posts
sv_SE: Visa endast olästa inlägg

en: Go to first unread post
sv_SE: Gå till första olästa inlägg

en: Clear all
sv_SE: Rensa allt

en: Notifications
sv_SE: Aviseringar

en: Default avatar
sv_SE: Standardprofilbild

en: Hide buttons
sv_SE: Dölj knappar

en: Hide user data
sv_SE: Dölj användardata

en: Hide user name
sv_SE: Dölj användarnamn

en: Hide avatar
sv_SE: Dölj profilbild

en: Title for Guests
sv_SE: Rubrik för gäster

en: Title for Users
sv_SE: Rubrik för användare

en: Last Login
sv_SE: Senaste inloggning

en: Delete User
sv_SE: Ta bort användare

en: Unban
sv_SE: Avblockera

en: Edit Profile
sv_SE: Redigera profil

en: Edit User
sv_SE: Redigera användare

en: All Users
sv_SE: Alla användare

en: Private
sv_SE: Privat

en: Created
sv_SE: Skapad

en: Created By
sv_SE: Skapad av

en: Unapprove
sv_SE: Godkänn ej

en: Approve
sv_SE: Godkänn

en: NO
sv_SE: NEJ

en: YES
sv_SE: JA

en: POST
sv_SE: INLÄGG

en: TOPIC
sv_SE: ÄMNE

en: Translation
sv_SE: Översättning

en: Package
sv_SE: Paket

en: Language
sv_SE: Språk

en: All
sv_SE: Alla

en: Topic Tag:
sv_SE: Ämnesetikett:

en: Saving Draft
sv_SE: Sparar utkast

en: Save Draft
sv_SE: Spara utkast

en: Restore
sv_SE: Återställ

en: Saved
sv_SE: Sparad

en: %1$s Revisions
sv_SE: %1$s versioner

en: Revisions
sv_SE: Versioner

en: Revision
sv_SE: Version

en: Preview
sv_SE: Förhandsgranska

en: 5 minutes
sv_SE: 5 minuter

en: 2 minutes
sv_SE: 2 minuter

en: 1 minute
sv_SE: 1 minut

en: 30 seconds
sv_SE: 30 sekunder

en: 15 seconds
sv_SE: 15 sekunder

en: disabled
sv_SE: inaktiverad

en: Custom Rating
sv_SE: Anpassat betyg

en: Default Rating
sv_SE: Standardbetyg

en: Link to the post
sv_SE: Länk till inlägget

en: Website name
sv_SE: Webbplatsens namn

en: New topic title
sv_SE: Ny ämnesrubrik

en: %s Reply
sv_SE: %s svar

en: %s Replies
sv_SE: %s svar

en: No forum selected
sv_SE: Inget forum valt

en: %d Answer
sv_SE: %d svar

en: Oldest
sv_SE: Äldsta

en: Newest
sv_SE: Nyaste

en: Most Commented
sv_SE: Mest kommenterade

en: Show Replies
sv_SE: Visa svar

en: Hide Replies
sv_SE: Dölj svar

en: Author Name
sv_SE: Författarnamn

en: Your name
sv_SE: Ditt namn

en: Author Email
sv_SE: Författarens e-post

en: Your email
sv_SE: Din e-post

en: forum rules
sv_SE: forumregler

en: the website
sv_SE: webbplatsen

en: Terms
sv_SE: Villkor

en: Privacy Policy
sv_SE: Integritetspolicy

en: and
sv_SE: och

en: Contact Us
sv_SE: Kontakta oss

en: Contact the forum administrator
sv_SE: Kontakta forumets administratör

en: Share:
sv_SE: Dela:

en: Share
sv_SE: Dela

en: Share this post
sv_SE: Dela detta inlägg

en: Share to Facebook
sv_SE: Dela på Facebook

en: Share to Google+
sv_SE: Dela på Google+

en: Share to VK
sv_SE: Dela på VK

en: Share to OK
sv_SE: Dela på OK

en: Update Subscriptions
sv_SE: Uppdatera prenumerationer

en: topics and posts
sv_SE: ämnen och inlägg

en: Reply with quote
sv_SE: Svara med citat

en: Leave a comment
sv_SE: Lämna en kommentar

en: Nickname
sv_SE: Smeknamn

en: Select Forum
sv_SE: Välj forum

en: Write here . . .
sv_SE: Skriv här …

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Repeat new password
sv_SE: Upprepa nytt lösenord

en: Created by %s
sv_SE: Skapad av %s

en: Reply to
sv_SE: Svara till

en: All
sv_SE: Alla

en: Deleted
sv_SE: Borttaget

en: About
sv_SE: Om

en: action error
sv_SE: åtgärdsfel

en: The key is expired
sv_SE: Nyckeln har löpt ut

en: The key is invalid
sv_SE: Nyckeln är ogiltig

en: Popular
sv_SE: Populär

en: Resolved
sv_SE: Löst

en: Reset Fields
sv_SE: Återställ fält

en: Solved Topics
sv_SE: Lösta ämnen

en: Unsolved Topics
sv_SE: Olösta ämnen

en: Closed Topics
sv_SE: Stängda ämnen

en: Private Topics
sv_SE: Privata ämnen

en: relevance
sv_SE: relevans

en: Additional Options
sv_SE: Ytterligare alternativ

en: IMPORTANT!
sv_SE: VIKTIGT!

en: Doesn't exists
sv_SE: Finns inte

en: Table:
sv_SE: Tabell:

en: Table name
sv_SE: Tabellnamn

en: Download
sv_SE: Ladda ner

en: Copied
sv_SE: Kopierad

en: Reset Options
sv_SE: Återställ alternativ

en: Text Editor
sv_SE: Textredigerare

en: Visual Editor
sv_SE: Visuell redigerare

en: %d times
sv_SE: %d gånger

en: %s guests
sv_SE: %s gäster

en: %s guest
sv_SE: %s gäst

en: Debug
sv_SE: Felsök

en: No errors found
sv_SE: Inga fel hittades

en: No issues found
sv_SE: Inga problem hittades

en: Error Logs
sv_SE: Felloggar

en: Not enabled
sv_SE: Inte aktiverat

en: Database Tables
sv_SE: Databastabeller

en: No user found.
sv_SE: Ingen användare hittades.

en: Display User Data
sv_SE: Visa användardata

en: User ID
sv_SE: Användar-ID

en: Errors & Issues
sv_SE: Fel och problem

en: Tables
sv_SE: Tabeller

en: User Data
sv_SE: Användardata

en: Debug Information
sv_SE: Felsökningsinformation

en: Your question
sv_SE: Din fråga

en: Ask a question
sv_SE: Ställ en fråga

en: Unread Posts
sv_SE: Olästa inlägg

en: dark
sv_SE: mörk

en: grey
sv_SE: grå

en: green
sv_SE: grön

en: red
sv_SE: röd

en: default
sv_SE: standard

en: Mark all read
sv_SE: Markera lästa

en: No tags found
sv_SE: Inga etiketter hittades

en: All forum topics
sv_SE: Alla forumämnen

en: Previous Topic
sv_SE: Föregående ämne

en: Next Topic
sv_SE: Nästa ämne

en: Related Topics
sv_SE: Relaterade ämnen

en: Tag
sv_SE: Etikett

en: Topic Tag
sv_SE: Ämnesetikett

en: Topic Tags
sv_SE: Ämnesetiketter

en: User Groups
sv_SE: Användargrupper

en: Main Forum
sv_SE: Huvudforum

en: Main Category
sv_SE: Huvudkategori

en: Front - Can pass moderation
sv_SE: Front – Kan hoppa över granskning

en: New Reply
sv_SE: Nytt svar

en: New Topic
sv_SE: Nytt ämne

en: Can answer own question
sv_SE: Kan svara på egen fråga

en: Can subscribe
sv_SE: Kan prenumerera

en: Can add tags
sv_SE: Kan lägga till etiketter

en: Can edit own reply
sv_SE: Kan redigera eget svar

en: Tags
sv_SE: Etiketter

en: Number of Tags per Page
sv_SE: Antal etiketter per sida

en: Enable Topic Tags
sv_SE: Aktivera ämnesetiketter

en: Share Buttons
sv_SE: Delningsknappar

en: email for feedback
sv_SE: e-post för feedback

en: Topic link
sv_SE: Ämneslänk

en: Edit Post
sv_SE: Redigera inlägg

en: Edit Topic
sv_SE: Redigera ämne

en: Form name not found
sv_SE: Forumnamn hittades inte

en: Allowed file types: %s
sv_SE: Tillåtna filtyper: %s

en: User registration is disabled.
sv_SE: Användarregistrering är inaktiverad.

en: file is too large
sv_SE: fil är för stor

en: field is required
sv_SE: fält är obligatoriskt

en: Success!
sv_SE: Lyckades!

en: Forum - Usergroup
sv_SE: Forum – användargrupp

en: Users
sv_SE: Användare

en: Role Name
sv_SE: Rollnamn

en: User Roles
sv_SE: Användarroller

en: Note:
sv_SE: Observera:

en: View Users
sv_SE: Visa användare

en: User Role
sv_SE: Användarroll

en: Display for Usergroups
sv_SE: Visa för användargrupper

en: Number of Members per Page
sv_SE: Antal medlemmar per sida

en: Read the documentation
sv_SE: Läs dokumentationen

en: Thank you for your feedback!
sv_SE: Tack för din feedback!

en: Submit &amp; Deactivate
sv_SE: Skicka och inaktivera

en: Dismiss and never show again
sv_SE: Avfärda och visa aldrig igen

en: Please provide more information
sv_SE: Ange mer information

en: Other
sv_SE: Annat

en: I found a better plugin
sv_SE: Jag hittade ett bättre tillägg

en: The plugin is not working
sv_SE: Tillägget fungerade inte

en: Order by
sv_SE: Sortera efter

en: ASC
sv_SE: STIGANDE

en: DESC
sv_SE: FALLANDE

en: Privacy &amp; Rules
sv_SE: Integritet och reglet

en: Forum Rules
sv_SE: Forumregler

en: Contact Information
sv_SE: Kontaktinformation

en: Square
sv_SE: Fyrkant

en: Figure
sv_SE: Figur

en: Button
sv_SE: Knapp

en: Icon
sv_SE: Ikon

en: Colored
sv_SE: Färgad

en: Grey
sv_SE: Grå

en: General Share Buttons
sv_SE: Allmänna delningsknappar

en: Move Reply
sv_SE: Flytta svar

en: Split
sv_SE: Dela

en: Merge
sv_SE: Slå samman

en: Create New Topic
sv_SE: Skapa nytt ämne

en: Split Topic
sv_SE: Dela ämne

en: Forum post
sv_SE: Foruminlägg

en: Forum topic
sv_SE: Forumämne

en: Read more
sv_SE: Läs mer

en: More info
sv_SE: Mer info

en: Thank you!
sv_SE: Tack!

en: Welcome to wpForo
sv_SE: Välkommen till wpForo

en: Forgot Your Password?
sv_SE: Glömt ditt lösenord?

en: Reset Password
sv_SE: Återställ lösenord

en: Welcome!
sv_SE: Välkommen!

en: Dark
sv_SE: Mörk

en: Light
sv_SE: Ljus

en: Secret Key
sv_SE: Hemlig nyckel

en: Site Key
sv_SE: Webbplatsnyckel

en: in forum
sv_SE: i forum

en: Invalid User
sv_SE: Ogiltig användare

en: Default Access
sv_SE: Standardåtkomst

en: Misc
sv_SE: Övrigt

en: SEO Tools
sv_SE: SEO-verktyg

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Custom URL
sv_SE: Anpassad URL

en: Custom
sv_SE: Anpassad

en: Disable
sv_SE: Inaktivera

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: Facebook Login
sv_SE: Facebook-inloggning

en: App ID
sv_SE: App-ID

en: Recent Posts
sv_SE: Senaste inläggen

en: Reset Result
sv_SE: Återställ resultat

en: Reset Search
sv_SE: Återställ sök

en: Add Reply
sv_SE: Lägg till svar

en: Required field
sv_SE: Obligatoriska fält

en: approved
sv_SE: godkänd

en: Set as Default
sv_SE: Ställ in som standard

en: Anonymous
sv_SE: Anonym

en: Usergroup
sv_SE: Användargrupp

en: Ads Manager is a powerful yet simple advertisement management system, that allows you to add adverting banners between forums, topics and posts.
sv_SE: Ads Manager är ett kraftfullt men ändå enkelt annonshanteringssystem, som låter dig lägga till annons-banners mellan olika forum, ämnen och inlägg.

en: New Phrase
sv_SE: Ny fras

en: New User Group
sv_SE: Ny användargrupp

en: New Forum
sv_SE: Nytt forum

en: Forum users' profile data are not synchronized yet, this step is required! Please click the button below to complete installation.
sv_SE: Forumanvändarnas profildata är inte synkroniserade än, det här steget är obligatoriskt! Klicka på knappen nedan för att slutföra installationen.

en: wpForo Forum Installation |
sv_SE: wpForo foruminstallation |

en: You can permanently disable this message in Dashboard > Forums > Features admin page.
sv_SE: Du kan permanent inaktivera det här meddelandet på sidan Adminpanelen> Forum> Funktioner.

en: This process may take a few seconds or dozens of minutes, please be patient and don't close this page.
sv_SE: Denna process kan ta några sekunder eller tiotals minuter. Stäng inte denna sida.

en: Continue Synchronization
sv_SE: Fortsätt synkroniseringen

en: Start Profile Synchronization
sv_SE: Starta profilsynkronisering

en: Enable Auto-cleanup of inactive users
sv_SE: Aktivera auto-rensning av inaktiva användare

en: Filter by Usergroups
sv_SE: Filtrera via användargrupper

en: days ago
sv_SE: dagar sedan

en: Inactive users who have been registered more than
sv_SE: Inaktiva medlemmar som har varit medlemmar mer än

en: Delete Inactive Users
sv_SE: Radera inaktiva medlemmar

en: Display Usergroup under Post Author Avatar
sv_SE: Visa användargrupp under inläggsförfattarens avatar

en: Member Reputation and Titles
sv_SE: Medlems rykte och rubriker

en: Turn Off User Syncing Note
sv_SE: Stäng av notis om synkning av användare

en: Enable User Profile Page indexing
sv_SE: Aktivera indexering av användarprofiler

en: Enable Memory Cache
sv_SE: Aktivera minnescache

en: Enable HTML Cache
sv_SE: Aktivera HTML-cache

en: Enable Object Cache
sv_SE: Aktivera objektscache

en: Delete All Caches
sv_SE: Radera all cache

en: Submit
sv_SE: Skicka

en: removed link
sv_SE: länk borttagen

en: Post is empty
sv_SE: Inlägget är tomt

en: You are not allowed to attach this file type
sv_SE: Du saknar behörighet att bifoga filer av denna typ

en: unapproved
sv_SE: ej godkänt

en: Done!
sv_SE: Klart!

en: Settings successfully updated
sv_SE: Inställningarna har uppdaterats

en: Topic first post data not found.
sv_SE: Data för ämnets första inlägg hittades ej.

en: Topic first post not found.
sv_SE: Ämnets första inlägg hittades ej.

en: Awaiting moderation
sv_SE: Inväntar granskning

en: This post is currently unapproved. You can approve posts in Dashboard &raquo; Forums &raquo; Moderation admin page.
sv_SE: Det här inlägget är för närvarande inte godkänt. Du kan godkänna inlägg på sidan adminpanelen &raquo; Forum &raquo; Granskning.

en: This topic is currently unapproved. You can approve topics in Dashboard &raquo; Forums &raquo; Moderation admin page.
sv_SE: Det här ämnet är för närvarande inte godkänt. Du kan godkänna inlägg på sidan Admin &raquo; Forum &raquo; Granskning.

en: Please Moderate:
sv_SE: Granska:

en: approve
sv_SE: godkänn

en: unapprove
sv_SE: godkänn ej

en: Type
sv_SE: Typ

en: Banned
sv_SE: Spärrad

en: Published
sv_SE: Publicerat

en: Unapproved
sv_SE: Ej godkänt

en: Antispam
sv_SE: Skydd mot skräppost

en: Forum Tools
sv_SE: Forumverktyg

en: Are you sure you want to delete all DARK RED marked files listed here. Please download Wordpress /wp-content/uploads/wpforo/ folder to your local computer before deleting files, this is not undoable.
sv_SE: Är du säker på att du vill radera alla markerade med MÖRKRÖTT som listas här? Ladda ner mappen WordPress/wp-content/uploads/wpforo/ till din lokala dator innan du tar bort filer, eftersom detta inte går att ångra i efterhand.

en: Click to delete Dark Red marked files
sv_SE: Klicka för att radera filer som är markerade med rött

en: Are you sure you want to delete all RED marked files listed here. Please download Wordpress /wp-content/uploads/wpforo/ folder to your local computer before deleting files, this is not undoable.
sv_SE: Är du säker på att du vill radera alla markerade med RÖTT som listas här? Ladda ner mappen WordPress/wp-content/uploads/wpforo/ till din lokala dator innan du tar bort filer, eftersom detta inte går att ångra i efterhand.

en: Click to delete Red marked files
sv_SE: Klicka för att radera filer som är markerade med rött

en: Are you sure you want to delete all ORANGE marked files listed here. Please download Wordpress /wp-content/uploads/wpforo/ folder to your local computer before deleting files, this is not undoable.
sv_SE: Är du säker på att du vill radera alla markerade med ORANGE som listas här? Ladda ner mappen WordPress/wp-content/uploads/wpforo/ till din lokala dator innan du tar bort filer, eftersom detta inte går att ångra i efterhand.

en: Click to delete Orange marked files
sv_SE: Klicka för att radera filer som är markerade med orange

en: Delete All
sv_SE: Radera allt

en: Are you sure you want to delete all BLUE marked files listed here. Please download Wordpress /wp-content/uploads/wpforo/ folder to your local computer before deleting files, this is not undoable.
sv_SE: Är du säker på att du vill radera alla markerade med BLÅTT som listas här? Ladda ner mappen WordPress/wp-content/uploads/wpforo/ till din lokala dator innan du tar bort filer, eftersom detta inte går att ångra i efterhand.

en: Click to delete Blue marked files
sv_SE: Klicka för att radera filer som är markerade med blått

en: Are you sure you want to permanently delete this file?
sv_SE: Är du säker att du vill radera denna fil permanent?

en: Delete this file
sv_SE: Radera denna fil

en: Directory
sv_SE: Katalog

en: This tool is designed to find attachment which have been uploaded by spammers. The tool checks most common spammer filenames and suggest to delete but you should check one by one and make sure those are spam files before deleting.
sv_SE: Det här verktyget är utformat för att hitta bilagor som har laddats upp av spammare. Verktyget kontrollerar de flesta vanliga spammfilnamnen och föreslår att du raderar dem, men du bör kontrollera dem en fil i taget för att säkerställa att de är spam innan du tar bort dem.

en: Possible Spam Attachments
sv_SE: Möjliga spambilagor

en: Do not allow to attach files with following extensions:
sv_SE: Tillåt inte att bifoga filer med följande filändelser:

en: Min number of posts to be able post links
sv_SE: Lägst antal inlägg innan man får publicera länkar

en: Min number of posts to be able attach files
sv_SE: Lägst antal inlägg innan man får bifoga filer

en: posts
sv_SE: inlägg

en: first
sv_SE: första

en: User is New (under hard spam control) during
sv_SE: Användaren är ny (strängar spamkontroll) under

en: Some useful options to limit just registered users and minimize spam. These options don't affect users whose Usergroup has "Can edit member" and "Can pass moderation" permissions.
sv_SE: Några användbara alternativ för att begränsa nyregistrerade användare och minimera spam. Dessa alternativ påverkar inte användare vars användargrupp har behörigheterna ”Kan redigera medlem” och ”Kan hoppa över granskning”.

en: New Registered User
sv_SE: Nyregistrerad användare

en:  is enabled
sv_SE:  har aktiverats

en: Spam Suspicion Level for Posts
sv_SE: Spamsannolikhet för inlägg

en: Spam Suspicion Level for Topics
sv_SE: Spamsannolikhet för ämnen

en: Notify via email when new user is banned
sv_SE: Notifiera via e-mail när en ny användare spärras

en: Ban user when spam is suspected
sv_SE: Spärra en användare i händelse av misstänkt spam

en: Enable wpForo Spam Control
sv_SE: Aktivera wpForo Spam Control

en: Some useful options to limit just registered users and minimize spam. This control don't affect users whose Usergroup has "Can edit member" and "Can pass moderation" permissions.
sv_SE: Några användbara alternativ för att begränsa nyregistrerade användare och minimera spam. Denna regel påverkar inte användare vars användargrupp har behörigheterna ”Kan redigera medlem” och ”Kan hoppa över granskning”.

en: is not installed! For an advanced Spam Control please install Akismet antispam plugin, it works well with wpForo Spam Control system. Akismet is already integrated with wpForo. It'll help to filter posts and protect forum against spam attacks.
sv_SE: är inte installerad! För avancerad Spam Control, installera tillägget Akismet antispam, det fungerar bra med wpForos system för spamkontroll. Akismet är redan integrerat med wpForo. Det hjälper till att filtrera inlägg och skyddar forumen mot spamangrepp.

en: Topic and Post Moderation
sv_SE: Granskning av ämnen och inlägg

en: Moderation
sv_SE: Granskning

en: Tools
sv_SE: Verktyg

en: Subscribe to this topic
sv_SE: Prenumerera på detta ämne

en: Provides a safe way to communicate directly with other members. Messages are private and can only be viewed by conversation participants.
sv_SE: Ger ett säkert sätt att kommunicera direkt med andra medlemmar. Meddelandena är privata och kan bara ses av deltagarna i konversationen.

en: You are not permitted to subscribe here
sv_SE: Du saknar behörighet att prenumerera på detta

en: Forum ID is not detected
sv_SE: Forum-ID identifieras inte

en: Only Admins and Moderators can see your private topics.
sv_SE: Endast administratörer och moderatorer kan se dina privata ämnen.

en: Private Topic
sv_SE: Privat ämne

en: public
sv_SE: publikt

en: private
sv_SE: privat

en: Can view private topic
sv_SE: Kan se privat ämne

en: Can set own topic private
sv_SE: Kan ange egna ämnen som privata

en: Can set topic private
sv_SE: Kan ange ämnen som privata

en: filter by package
sv_SE: filtrera efter paket

en: View all Addons
sv_SE: Visa alla utökningar

en: Extend your forum with wpForo addons
sv_SE: Utöka ditt forum med utökningar för wpForo

en: New Addons for Your Forum!
sv_SE: Nya utökningar för ditt forum!

en: here
sv_SE: här

en: You can find all icons
sv_SE: Du hittar alla ikoner

en: Font-awesome Icon
sv_SE: Font-awesome-ikon

en: Forum Icon
sv_SE: Forum-ikon

en: You have been banned. Please contact the forum administrator for more information.
sv_SE: Du har blivit spärrad. Kontakta forumets administratör för mer information.

en: filter by status
sv_SE: filtrera på status

en: filter by group
sv_SE: filtrera efter grupp

en: You are not permitted to view this attachment
sv_SE: Du saknar behörighet att se denna bilaga

en: Attribute all content to:
sv_SE: Associera allt innehåll med:

en: Delete all wpForo content.
sv_SE: Radera allt wpForo-innehåll.

en: What should be done with wpForo content owned by these users?
sv_SE: Hur ska innehåll i wpForo hanteras som tillhör dessa användare?

en: What should be done with wpForo content owned by this user?
sv_SE: Hur ska innehåll i wpForo hanteras som tillhör denna användare?

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
sv_SE: <strong>FEL:</strong> E-postadressen är redan registrerad, välj en annan.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
sv_SE: <strong>FEL:</strong> E-postadressen stämmer inte.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your email address.
sv_SE: <strong>FEL</strong>: Skriv in din e-postadress.

en: <strong>ERROR</strong>: Sorry, that username is not allowed.
sv_SE: <strong>FEL</strong>: Det användarnamnet är inte tillåtet.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered. Please choose another one.
sv_SE: <strong>FEL</strong>: Användarnamnet är upptaget. Välj ett nytt.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
sv_SE: <strong>FEL</strong>: Användarnamnet är ogiltigt eftersom det innehåller otillåtna tecken. Ange ett giltigt användarnamn.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
sv_SE: <strong>FEL</strong>: Ange ett användarnamn.

en: Add a new Forum in this Category
sv_SE: Lägg till ett nytt forum i denna kategori

en: This message will be displayed when a non-permitted forum member clicks on attached file link in topic and posts.
sv_SE: Detta meddelande visas när en forummedlem som saknar behörighet klickar på en länk till en bifgad fil i trådar och inlägg.

en: Attachment click - message for non-permitted users
sv_SE: Klick på bifogad fil – meddelande för ej behöriga användare

en: This option is only related to XML language files. You should upload a translation XML file to have a new language option in this drop-down. If you are using PO/MO translation files you should change WordPress Language in Dashboard > Settings admin page to load according translation for wpForo.
sv_SE: Detta alternativ berör endast XML-språkfiler. Du behöver ladda upp en XML-fil med en översättning för att lägga till ett nytt språkalternativ i den här listrutan. Om du använder PO/MO-översättningsfiler bör du ändra språk för WordPress i adminsidan under adminpanelen > Inställningar för att laddas rätt översättning för wpForo.

en: one URL per line
sv_SE: en webbadress per rad

en: Exclude page URLs
sv_SE: Uteslut URL för sidor

en: This option will disable WordPress on front-end. Only forum pages and excluded post/pages will be available. wpForo will look like as a stand-alone forum.
sv_SE: Detta alternativ kommer inaktiverar WordPress på front-end. Endast forumsidor och uteslutna inlägg/sidor kommer att vara tillgängliga. wpForo kommer att se ut som ett fristående forum.

en: Enable this option if you want the topic subscription checkbox to be checked by default.
sv_SE: Aktivera detta alternativ om du som standard vill att kryssrutan för prenumeration på ämne ska vara markerad.

en: Topic subscription option on post editor - checked/enabled
sv_SE: Alternativ för prenumeration på ämne i inläggsredigeraren/aktivt

en: This option adds topic subscription checkbox next to new topic and post submit button.
sv_SE: Detta alternativ lägger till en kryssruta för prenumeration på ämne intill skicka-knappen för nytt ämne och nytt inlägg.

en: Topic subscription option on post editor
sv_SE: Alternativ för prenumeration på ämne i inläggsredigeraren

en: If you have enabled this option, after registering, user can not login without confirming the email.
sv_SE: Om du har aktiverat detta alternativ kan användare efter registrering inte logga in förrän de bekräftat sin e-postadress.

en: Enable User Registration email confirmation
sv_SE: Aktivera e-postbekräftelse av användarregistrering

en: Send Notification emails to all email addresses (comma separated ) of forum administrators when a new Reply is created.
sv_SE: Skicka aviseringsmeddelanden till alla e-postadresser (kommaavgränsad lista) för forumadministratörer när ett nytt svar skapas.

en: Notify Admins via email on new Post
sv_SE: Meddela administratörer via e-post om nya inlägg

en: Send Notification emails to all email addresses (comma separated ) of forum administrators when a new Topic is created.
sv_SE: Skicka aviseringsmeddelanden till alla e-postadresser (kommaavgränsad lista) för forumadministratörer när ett nytt ämne skapas.

en: Notify Admins via email on new Topic
sv_SE: Meddela administratörer via e-post om nytt ämne

en: Forum Admins email addresses
sv_SE: E-postadresser till forumadministratörer

en: FROM Email Address
sv_SE: E-post avsändare

en: FROM Name
sv_SE: Namn avsändare

en: usergroup
sv_SE: användargrupp

en: Guests
sv_SE: Gäster

en: This access is usually used for
sv_SE: Denna behörighet används vanligtvis för

en: If a category (blue panels) does not have forums (grey panels) it will not be displayed on front-end. Each category should contain at least one forum.
sv_SE: Om en kategori (blå paneler) saknar forum (grå paneler) visas det inte på front-end. Varje kategori bör innehålla minst ett forum.

en: Important Tips
sv_SE: Viktiga råd

en: Total Size
sv_SE: Total storlek

en: Advanced Attachments Size
sv_SE: Avancerade bilagor storlek

en: file(s)
sv_SE: fil(er)

en: Advanced Attachments
sv_SE: Avancerade bilagor

en: Default Attachments Size
sv_SE: Standardstorlek för bilagor

en: Avatars Size
sv_SE: Profilbildsstorlek

en: More information about
sv_SE: Mer information om

en: Details | Buy
sv_SE: Detaljer | Köp

en: at least
sv_SE: åtminstone

en: Installed
sv_SE: Installerat

en: All wpForo addons are being developed by wpForo developers at gVectors Team. Addon prices also include a small donation to the hard work wpForo developers do for free. When you buy an addon, you also donate the free wpForo development and support. Addons are the only incoming source for wpForo developers. wpForo is a premium forum plugin which will always be available for free. There will never be paid and pro versions of this forum board. We have another dozens of awesome features in our to-do list which will also be added for free in future releases. So the free wpForo development always stays on the first priority and wpForo is being extended with new free functions and features even faster than before.
sv_SE: Alla wpForo addons utvecklas av wpForo utvecklare på gVectors Team. Priserna för utökningar inkluderar även en mindre donation för allt arbete wpForos utvecklare utför gratis. När du köper en utökning du donerar du även till wpForo gratis utveckling och support. Utökningar är den enda inkomstkällan för wpForos utvecklare. wpForo är ett premiumforumtillägg som alltid kommer att erbjudas gratis. Denna forumprogramvara kommer aldrig att ha någon betalversion eller PRO-version. Vi har ytterligare några dussin fantastiska funktioner på listan med saker som vi kommer att inkludera i framtida versioner. Utvecklingen av den kostnadsfria delen av wpForo har alltid högsta prioritet och wpForo utökas med nya fria funktioner och finesser i ännu högre takt än tidigare.

en: wpForo Addons
sv_SE: Utökningar till wpForo

en: Allows to embed hundreds of video, social network, audio and photo content providers in forum topics and posts.
sv_SE: Gör det möjligt att bädda in hundratals leverantörer av video, sociala nätverk, ljud och fotogratifer i forumets ämnen och inlägg.

en: Adds an advanced file attachment system to forum topics and posts. AJAX powered media uploading and displaying system with user specific library.
sv_SE: Lägger till ett avancerat system för bilagor i ämnen och inlägg i forumet. AJAX-stött system för uppladdning och visning av media och med ett användarspecifikt bibliotek.

en: Forum Page ID
sv_SE: ID för forumsidan

en: support topic
sv_SE: supportämne

en: wpForo PageID doesn't exist. Forums will not be loaded, please read this
sv_SE: Det finns ingen sida med angivet ID för wpForo. Forumet kommer inte att laddas, Läs detta

en: IMPORTANT: wpForo can't work with default permalink, please change permalink structure
sv_SE: VIKTIGT: wpForo fungerar inte med standardinställningar av permalänkar, ändra strukturen för permalänkar

en: Member
sv_SE: Medlem

en: Member Profile
sv_SE: Medlemsprofil

en: Welcome back %s!
sv_SE: Välkommen tillbaka %s!

en: Blog Comments
sv_SE: Bloggkommentarer

en: Blog Posts
sv_SE: Blogginlägg

en: Forum Posts
sv_SE: Foruminlägg

en: Attachment removed
sv_SE: Bilagan har tagits bort

en: User registration is disabled
sv_SE: Användarregistrering är inaktiverad

en: Incorrect file format. Allowed formats: jpeg, jpg, png, gif.
sv_SE: Felaktigt filformat. Tillåtna format: jpeg, jpg, png, gif.

en: Thank you for using wpForo! wpForo is a professional bulletin board for WorPress, and the only forum software which comes with Multi-layout template system. The "Extended
sv_SE: Tack för att du använder wpForo! wpForo är en professionell anslagstavla för WordPress, och den enda forumprogramvaran som innehåller ett mallsystem med flera olika layouter. Den ”Utökade

en: Visit Forum
sv_SE: Besök forumet

en: This option will disable WordPress on front-end. Only forum pages will be available. wpForo will look like as a stand-alone forum.
sv_SE: Detta alternativ inaktiverar WordPress i front-end. Endast forumsidorna kommer att vara tillgängliga. wpForo kommer att se ut som ett fristående forum.

en: Turn WordPress to wpForo
sv_SE: Gör om WordPress till wpForo

en: Enable this option to be able manage forum attachments in Dashboard > Media > Library admin page.
sv_SE: Aktivera alternativet för att kunna hantera forumbilagor i adminsidan adminpanelen > media > bibliotek.

en: Insert Forum Attachments to Media Library
sv_SE: Lägg till forumbilagor i mediabiblioteket

en: This option is not synced with WordPress "Anyone can register" option in Dashboard > Settings > General admin page. If this option is enabled new users will always be able to register.
sv_SE: Detta alternativ är inte synkroniserat med WordPress inställning ”Vem som helst kan registrera sig” på sidan adminpanelen > Inställningar > allmänt. Om detta alternativ är aktivt kan nya användare alltid registrera sig.

en: Enable User Registration
sv_SE: Aktivera användarregistrering

en: Delete User Cache
sv_SE: Ta bort användar-cache

en: Profile
sv_SE: Profil

en: Full access
sv_SE: Full åtkomst

en: Moderator access
sv_SE: Moderatoråtkomst

en: Standard access
sv_SE: Standardåtkomst

en: Read only access
sv_SE: Skrivskyddad åtkomst

en: No access
sv_SE: Ingen åtkomst

en: Customer
sv_SE: Kund

en: Registered
sv_SE: Registrerad

en: are you sure you want to delete?
sv_SE: är du säker på att du vill radera detta?

en: Forum Members List
sv_SE: Medlemslista för forumet

en: Closed
sv_SE: Stängt

en: Deleted Successfully!
sv_SE: Raderat!

en: Updated Successfully!
sv_SE: Uppdateringen klar!

en: This process may take a few seconds or dozens of minutes, it depends on database forum size and on server resources. Please be patient and don't close this page. If you got 500 Server Error please don't worry, the data updating process is still working in MySQL server.
sv_SE: Detta kan ta några sekunder eller tiotals minuter, det beror på databasens storlek och serverresurserna. Ha tålamod och stäng inte sidan. Oroa dig inte om du ser meddelandet ”500 Server Error”, processen som uppdaterar dina data fortsätter att köras på MySQL-servern.

en: New Passwords do not match
sv_SE: De nya lösenorden stämmer inte överens

en: Old password is wrong
sv_SE: Det gamla lösenordet stämmer inte

en: Can set own topic solved
sv_SE: Kan markera ett eget ämne som löst

en: Can set topic solved
sv_SE: Kan ange ett ämne som löst

en: Unsolved
sv_SE: Ej löst

en: Select Color
sv_SE: Välj färg

en: Default
sv_SE: Standardvärde

en: Clear
sv_SE: Rensa

en: Discussion Board
sv_SE: Diskussionsforum

en: Forum and Topic subscription with double opt-in/confirmation system.
sv_SE: Prenumeration på forum och ämnen med dubbelt bekräftelsesystem.

en: Enable Subscription Confirmation
sv_SE: Aktivera bekräftelse av prenumeration

en: Delete Phrase Cache
sv_SE: Ta bort cacheminnet för fraser

en: Update Users Statistic
sv_SE: Uppdatera användarstatistiken

en: Update Forums Statistic
sv_SE: Uppdatera forumstatistiken

en: This process may take a few seconds or dozens of minutes, please be patient and don't close this page. If you got 500 Server Error please don't worry, the data updating process is still working in MySQL server.
sv_SE: Detta kan ta några sekunder eller tiotals minuter, det beror på databasens storlek och serverresurserna. Ha tålamod och stäng inte sidan. Oroa dig inte om du ser meddelandet ”500 Server Error”, processen som uppdaterar dina data fortsätter att köras på MySQL-servern.

en: Forum Maintenance
sv_SE: Forumunderhåll

en: Solved
sv_SE: Löst

en: Hot
sv_SE: Varmt

en: Active
sv_SE: Aktiv

en: Replied
sv_SE: Svarat

en: New
sv_SE: Ny

en: Topic Icons
sv_SE: Ikoner för ämnen

en: open
sv_SE: öppen

en: close
sv_SE: stäng

en: unsticky
sv_SE: avklistra

en: sticky
sv_SE: klistrad

en: unlike
sv_SE: sluta gilla

en: like
sv_SE: gilla

en: Can move topic
sv_SE: Kan flytta ämnen

en: Can close topic
sv_SE: Kan stänga ämnen

en: Can set own topic answered
sv_SE: Kan ange eget ämne som besvarat

en: Can set topic answered
sv_SE: Kan ange ämnen som besvarade

en: Can vote
sv_SE: Kan rösta

en: Can set topic sticky
sv_SE: Kan klistra ämnen

en: Can report
sv_SE: Kan rapportera

en: Can like
sv_SE: Kan gilla

en: Can delete own topic
sv_SE: Kan ta bort egna ämnen

en: Can edit own replay
sv_SE: Kan redigera egna svar

en: Can edit own topic
sv_SE: Kan redigera egna ämnen

en: Can delete replies
sv_SE: Kan ta bort svar

en: Can edit replies
sv_SE: Kan redigera svar

en: Can view replies
sv_SE: Kan se svar

en: Can post reply
sv_SE: Kan posta svar

en: Can delete topic
sv_SE: Kan radera ämnen

en: Can edit topic
sv_SE: Kan redigera ämnen

en: Can view topic
sv_SE: Kan se ämnen

en: Can create topic
sv_SE: Kan skapa ämnen

en: Can view forum
sv_SE: Kan se forum

en: Front - Can write PM
sv_SE: Front-end – kan skicka privata meddelanden

en: Front - Can view member about me
sv_SE: Front-end – kan se medlemmars ”Om mig”

en: Front - Can view member location
sv_SE: Front-end – kan se medlemmars plats

en: Front - Can view member reg. date
sv_SE: Front-end – kan se medlemmas registreringsdatum

en: Front - Can view member social networks
sv_SE: Front-end – kan se medlemmars sociala nätverk

en: Front - Can view member website
sv_SE: Front-end – kan se medlemmars webbplatsadress

en: Front - Can view member reputation
sv_SE: Front-end – kan se medlemmars ryktespoäng

en: Front - Can view member custom title
sv_SE: Front-end –  kan se medlemmars anpassade titel

en: Front - Can view member title
sv_SE: Front-end – kan se medlems titel

en: Front - Can view member email
sv_SE: Front-end – kan se medlemmars e-postadress

en: Front - Can view member username
sv_SE: Front-end – kan se medlemmars användarnamn

en: Front - Can view avatars
sv_SE: Front-end – kan se avatarer

en: Front - Can upload avatar
sv_SE: Front-end – kan ladda upp avatar

en: Front - Can view profiles
sv_SE: Front-end – kan se profiler

en: Front - Can view members
sv_SE: Front-end – kan se medlemmar

en: Dashboard - Can delete member
sv_SE: Adminpanel – kan ta bort medlem

en: Dashboard - Can edit member
sv_SE: Adminpanel – kan redigera medlem

en: %s ago
sv_SE: för %s sedan

en: If you got some issue with wpForo, please enable this option before asking for support, this outputs hidden important information to help us debug your issue.
sv_SE: Om du har några problem med wpForo, ber vi dig att aktivera detta alternativ innan du kontaktar vår support. Det kommer att visa viktig dold information som hjälper oss att felsöka ditt problem.

en: Enable Debug Mode
sv_SE: Aktivera felsökningsläge

en: You can manage WordPress date and time format in WordPress Settings > General admin page.
sv_SE: Du kan hantera format för tid och datum i WordPress på adminsidan inställningar > allmänt.

en: Enable WordPress Date/Time Format
sv_SE: Aktivera datum- och tidsformatet för WordPress

en: Themes
sv_SE: Teman

en: Phrases
sv_SE: Fraser

en: Dashboard
sv_SE: Adminpanel

en: Open link in a new tab
sv_SE: Öppna länken i ny flik

en: Link Text
sv_SE: Länktext

en: Insert link
sv_SE: Infoga länk

en: Forum Color Styles
sv_SE: Färgstilar för forum

en: Custom CSS Code
sv_SE: Anpassad CSS kod

en: Post Content
sv_SE: Inläggsinnehåll

en: Font Sizes
sv_SE: Textstorlekar

en: This feature is useful if you're adding content before or after [wpforo] shortcode in page content. Also it useful if forum is loaded before website header, on top of the front-end.
sv_SE: Denna funktion är användbar om du lägger till innehåll före eller efter kortkoden [wpforo] i sidans innehåll. Den är också användbar om forum läses in före webbplatsens sidhuvud i front-end.

en: Enable Output Buffer
sv_SE: Aktivera utdatabuffert

en: Your profile data have been successfully updated.
sv_SE: Din profildata har uppdaterats.

en: You have no permission to edit this topic
sv_SE: Du har ingen behörighet att redigera detta ämne

en: Welcome to our Community!
sv_SE: Välkommen till vår gemenskap!

en: Something wrong with profile data.
sv_SE: Något fel med profildata.

en: Registration Error
sv_SE: Registreringsfel

en: No Posts found for update
sv_SE: Inga inlägg hittades för uppdatering

en: Message has been sent
sv_SE: Meddelandet har skickats

en: Invalid request!
sv_SE: Ogiltig förfrågan!

en: Invalid Email address
sv_SE: Ogiltig e-postadress

en: Insert your Email address.
sv_SE: Infoga din e-postadress.

en: Illegal character in username.
sv_SE: Ogiltigt tecken i användarnamn.

en: Error: Topic is not found
sv_SE: Fel: Ämnet hittades inte

en: Error: Forum is not found
sv_SE: Fel: Forum hittades inte

en: Cannot update post data
sv_SE: Kan inte uppdatera inläggsdata

en: Can`t upload file
sv_SE: Kan inte ladda upp fil

en: Can't send confirmation email
sv_SE: Kan inte skicka e-postbekräftelse

en: Can't delete this Usergroup
sv_SE: Kan inte ta bort denna användargrupp

en: Can't add forum
sv_SE: Kan inte lägga till forum

en: Access add error
sv_SE: Fel till tillägg av åtkomst

en: view all topics
sv_SE: visa alla ämnen

en: view all questions
sv_SE: visa alla frågor

en: view all posts
sv_SE: visa alla inlägg

en: view
sv_SE: visa

en: update
sv_SE: uppdatera

en: subscriptions
sv_SE: prenumerationer

en: replies
sv_SE: svar

en: register
sv_SE: registrera

en: prev
sv_SE: föreg.

en: old password
sv_SE: gammalt lösenord

en: next
sv_SE: nästa

en: new password again
sv_SE: nytt lösenord igen

en: new password
sv_SE: nytt lösenord

en: my profile
sv_SE: min profil

en: members
sv_SE: medlemmar

en: logout
sv_SE: logga ut

en: forums
sv_SE: forum

en: edit user
sv_SE: redigera användare

en: edit profile
sv_SE: redigera profil

en: confirm password
sv_SE: bekräfta lösenord

en: by %s
sv_SE: av %s

en: by
sv_SE: av

en: activity
sv_SE: aktivitet

en: account
sv_SE: konto

en: Your Answer
sv_SE: Ditt svar

en: You
sv_SE: Du

en: Write message
sv_SE: Skriv meddelande

en: Working
sv_SE: Arbetar

en: Website
sv_SE: Webbplats

en: Votes
sv_SE: Röster

en: Views
sv_SE: Visningar

en: View the latest post
sv_SE: Visa det senaste inlägget

en: View entire post
sv_SE: Visa hela inlägget

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: User Group
sv_SE: Användargrupp

en: User
sv_SE: Användare

en: Upload an avatar
sv_SE: Ladda upp en profilbild

en: Unsubscribe
sv_SE: Avsluta prenumeration

en: Unknown upload error
sv_SE: Okänt uppladdningsfel

en: Topic title
sv_SE: Ämnesrubrik

en: Topic Title
sv_SE: Ämnesrubrik

en: Timezone
sv_SE: Tidszon

en: Subscriptions
sv_SE: Prenumerationer

en: Subscribe for new topics
sv_SE: Prenumerera på nya ämnen

en: Subforums
sv_SE: Underforum

en: Sort Search Results by
sv_SE: Sortera sökresultat efter

en: Social Networks
sv_SE: Sociala nätverk

en: Site Profile
sv_SE: Webbplatsprofil

en: Signature
sv_SE: Signatur

en: Sign In
sv_SE: Logga in

en: Shop Account
sv_SE: Butikskonto

en: Search...
sv_SE: Sök…

en: Search result for
sv_SE: Sökresultat för

en: Search in Forums
sv_SE: Sök i forum

en: Search Titles Only
sv_SE: Sök endast rubriker

en: Search Phrase
sv_SE: Sökfras

en: Search Entire Posts
sv_SE: Sök hela inlägg

en: Search
sv_SE: Sök

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Report
sv_SE: Rapportera

en: Reply
sv_SE: Svara

en: Replies
sv_SE: Svar

en: Remember Me
sv_SE: Kom ihåg mig

en: Relevancy
sv_SE: Relevans

en: Register
sv_SE: Registrera

en: Recent Questions
sv_SE: Senaste frågorna

en: Rating
sv_SE: Betyg

en: REPLY:
sv_SE: SVARA:

en: Questions
sv_SE: Frågor

en: Powered by
sv_SE: Drivs med

en: Post link
sv_SE: Inläggslänk

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Page
sv_SE: Sida

en: Our newest member
sv_SE: Vår nyaste medlem

en: No topics were found here
sv_SE: Inga ämnen hittades här

en: No subscriptions found for this member.
sv_SE: Inga prenumerationer hittades för denna medlem.

en: No online members at the moment
sv_SE: Inga medlemmar är online just nu

en: No forums were found here.
sv_SE: Inget forum hittades här.

en: No file was uploaded
sv_SE: Ingen fil laddades upp

en: No activity found for this member.
sv_SE: Ingen aktivitet hittades för denna medlem.

en: My Profile
sv_SE: Min profil

en: Must be minimum 6 characters.
sv_SE: Måste vara minst 6 tecken.

en: Move Topic
sv_SE: Flytta ämne

en: Messages
sv_SE: Meddelanden

en: Lost your password?
sv_SE: Glömt ditt lösenord?

en: Logout
sv_SE: Logga ut

en: Login
sv_SE: Logga in

en: Location
sv_SE: Plats

en: Leave a reply
sv_SE: Lämna ett svar

en: Last post by %s
sv_SE: Senaste inlägget av %s

en: Last Post Info
sv_SE: Senaste inläggsinfo

en: Last 6 Months
sv_SE: Senaste 6 månaderna

en: Last 3 Months
sv_SE: Senaste 3 månaderna

en: Last 24 hours
sv_SE: Senaste 24 timmarna

en: Insert member name or email
sv_SE: Infoga medlemsnamn eller e-post

en: Group
sv_SE: Grupp

en: Forum is empty
sv_SE: Forumet är tomt

en: Forum Statistics
sv_SE: Forumstatistik

en: Forum Members
sv_SE: Forummedlemmar

en: Forum Home
sv_SE: Forum hem

en: First post and replies
sv_SE: Första inlägg och svar

en: Expanded
sv_SE: Expanderad

en: Enter title here
sv_SE: Ange rubrik här

en: Email
sv_SE: E-post

en: Edited:
sv_SE: Redigerad:

en: Display Name
sv_SE: Visningsnamn

en: Descending order
sv_SE: Fallande ordning

en: Date
sv_SE: Datum

en: Confirm my subscription
sv_SE: Bekräfta min prenumeration

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Collapsed
sv_SE: Minimerad

en: Change password
sv_SE: Ändra lösenord

en: Avatar
sv_SE: Profilbild

en: Ascending order
sv_SE: Stigande ordning

en: Answers
sv_SE: Svar

en: Answer
sv_SE: Svar

en: Add topic
sv_SE: Lägg till ämne

en: Add a comment
sv_SE: Lägg till en kommentar

en: Activity
sv_SE: Aktivitet

en: Account
sv_SE: Konto

en: About Me
sv_SE: Om mig

en: %s, %s, %s and %d people liked
sv_SE: %s, %s, %s och %d personer gillar

en: %s, %s and %s liked
sv_SE: %s, %s och %s gillar

en: %s liked
sv_SE: %s gillar

en: %s and %s liked
sv_SE: %s och %s gillar

en: wpForo Usergroup
sv_SE: wpForo användargrupp

en: Dismiss
sv_SE: Avfärda

en: Move
sv_SE: Flytta

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Uninstall
sv_SE: Avinstallera

en: Show all forums
sv_SE: Visa alla forum

en: Bulk Actions
sv_SE: Massåtgärder

en: Title
sv_SE: Rubrik

en: wpForo Menu
sv_SE: wpForo meny

en:  Discussion Board
sv_SE: Diskussionsforum

en: %s access successfully edited
sv_SE: Åtkomst för %s ändrad

en: %s access successfully added
sv_SE: Åtkomst för %s tillagd

en: Dismiss this notice.
sv_SE: Avfärda denna notis.

en: Users will be join this usergroup
sv_SE: Användare kommer att gå med denna användargrupp

en: save
sv_SE: spara

en: add
sv_SE: lägg till

en: Guest
sv_SE: Gäst

en: Delete this usergroup
sv_SE: Ta bort denna användargrupp

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit this usergroup
sv_SE: Redigera denna användargrupp

en: Usergroups
sv_SE: Användargrupper

en: Reset Settings
sv_SE: Återställ inställningar

en: Install
sv_SE: Installera

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: LAYOUTS
sv_SE: LAYOUTER

en: Inactive
sv_SE: Inaktiv

en: Addons
sv_SE: Utökningar

en: Styles
sv_SE: Stilar

en: Features
sv_SE: Funktioner

en: Emails
sv_SE: E-post

en: General
sv_SE: Allmänt

en: Forum Settings
sv_SE: Foruminställningar

en: From Email Address
sv_SE: Från e-postadress

en: From Name
sv_SE: Från namn

en: Number of Posts per Page
sv_SE: Antal inlägg per sida

en: Allow Delete Own Topic for
sv_SE: Tillåt att ta bort eget ämne för

en: Number of Topics per Page
sv_SE: Antal ämnen per sida

en: Color
sv_SE: Färg

en: Custom Title
sv_SE: Anpassad rubrik

en: Number of Posts
sv_SE: Antal inlägg

en: Level
sv_SE: Nivå

en: More
sv_SE: Mer

en: minutes
sv_SE: minuter

en: Add New Language
sv_SE: Lägg till nytt språk

en: Forum Language
sv_SE: Forumspråk

en: Forum Description
sv_SE: Forumbeskrivning:

en: No
sv_SE: Nej

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Enable wpForo Font-Awesome Lib
sv_SE: Aktivera wpForo Font-Awesome Lib

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Save
sv_SE: Spara

en: Access name
sv_SE: Åtkomstnamn

en: delete
sv_SE: ta bort

en: edit
sv_SE: redigera

en: View
sv_SE: Visa

en: Delete
sv_SE: Ta bort

en: Are you sure you want to delete this forum?
sv_SE: Är du säker du vill ta bort detta forum?

en: No layout found.
sv_SE: Ingen layout hittad.

en: Category Layout
sv_SE: Kategorilayout

en: No parent
sv_SE: Ingen överordnad

en: Parent Forum
sv_SE: Överordnat forum

en: Enter description here . . .
sv_SE: Ange beskrivning här...

en: Categories and Forums
sv_SE: Kategorier och forum

en: Screen Options
sv_SE: Skärmalternativ

en: Number of Columns
sv_SE: Antal kolumner

en: Permissions
sv_SE: Behörigheter

en: Show on screen
sv_SE: Visa på skärm

en: Attachments
sv_SE: Bilagor

en: Members Online
sv_SE: Medlemmar online

en: Members
sv_SE: Medlemmar

en: Posts
sv_SE: Inlägg

en: Topics
sv_SE: Ämnen

en: Forums
sv_SE: Forum

en: Available
sv_SE: Tillgänglig

en: Server Information
sv_SE: Serverinformation

en: Support Forum
sv_SE: Supportforum

en: Active Theme
sv_SE: Aktivt tema

en: You are currently running
sv_SE: Du kör för närvarande

en: General Information
sv_SE: Allmän information

en: Welcome Message
sv_SE: Välkomstmeddelande
